Marsze dla Życia i Rodziny w ponad 100 miastach Polski. Tegoroczne hasło to „kierunek rodzina”

Marsze dla Życia i Rodziny w ponad 100 miastach Polski. Tegoroczne hasło to „kierunek rodzina”

marsz dla zycia i rodzinyW minioną sobotę, w Warszawie, odbyło się ogólnopolskie spotkanie Organizatorów Marszów dla Życia i Rodziny, podczas którego ustalono wspólne hasło: „Kierunek: rodzina”. Ponadto lokalni liderzy Ruchu Marszowego zostali zaproszeni do uczestnictwa w Kongresie Polskiej Rodziny oraz wspólnie z red. Jackiem Karnowskim (W Sieci, WPolityce.pl) oraz dr. Krzysztofem Górskim (Radio Warszawa), przeanalizowali strategię medialną Marszów.

Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia, jakim są Marsze dla Życia i Rodziny. – Dziś wiemy, że 26 maja, ulicami 85 polskich miast przejdą Marsze. Jednak sytuacja jest na tyle dynamiczna, że może ich być nawet ponad 100, ponieważ wciąż mamy nowe zgłoszenia – poinformował Jarosław Kniołek, koordynator wydarzenia.

Tak jak w ubiegłym roku, Marsze odbędą się pod wspólnym hasłem: „Kierunek: Rodzina”. -Tegoroczne hasło to swego rodzaju drogowskaz zarówno dla nas samych, jaki i dla decydentów. Dla nas, byśmy w życiu codziennym pamiętali, że to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych. Dla decydentów, ponieważ to właśnie przede wszystkim oni, w myśl 18 art. Ustawy Zasadniczej, powinni otoczyć instytucję rodziny opieką i ją chronić. Na nich bowiem spoczywa obowiązek tworzenia prawa, które ma służyć dobru Państwa. Dziś, biorąc pod uwagę kryzys demograficzny, który drastycznie pogorszy istniejący już kryzys ekonomiczny, Rodzina powinna być polską racją stanu – tłumaczy Anna Borkowska-Kniołek, rzecznik Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Sobotnie spotkanie było również okazją do omówienia kwestii cywilizacyjnych, do których w swoim referacie pt. „Polska potrzebuje zmiany”, ustosunkował się Jacek Sapa, Dyrektor Centrum Życia i Rodziny. Jako narzędzia zmiany, w oddzielnych referatach, zostały przedstawione Marsze dla Życia i Rodziny oraz Narodowe Dni Życia.

Swego rodzaju odpowiedzią na potrzebę zmiany obecnej sytuacji w naszym kraju ma być również Kongres Polskiej Rodziny, który odbędzie się 20 kwietnia w Warszawie. – Chińskie przysłowie mówi: „By zrobić tysiąc mil, musimy zrobić pierwszy krok”. Kongres jest takim pierwszym krokiem w kierunku polityki prorodzinnej, której dziś, de facto, nie ma w naszym kraju. Musimy więc wypełnić treścią takie pojęcie jak „polityka prorodzinna” – wyjaśnił Ireneusz Jabłoński, ekonomista, członek rady programowej Kongresu Polskiej Rodziny.

Do udziału w Kongresie zaproszeni są przede wszystkim przedstawiciele organizacji i instytucji o prorodzinnym profilu działalności. Szczegółowe informacje na stronie: www.centrumzyciairodziny.org.

Spotkanie było również okazją do przeanalizowania strategii medialnej Marszów. Służył temu wykład red. Jacka Karnowskiego (W Sieci, WPolityce.pl) oraz dr. Krzysztofa Górskiego (Radio Warszawa), „Media – narzędzie informacji czy propagandy?”.

 

Źródło: marsz.org