Rodzina receptą na kryzys

rodzina receptą na kryzysRuszyła kampania społeczno-edukacyjna „Rodzina receptą na kryzys”. Jej celem jest poszerzenie świadomości ekonomicznej Polaków poprzez szerokie propagowanie edukacji ekonomicznej rodzin, by jak najmniej dotkliwie odczuły one nieuchronne skutki kryzysu. Autorzy kampanii to ludzie oferujący doradztwo rodzinom w rozsądnym i oszczędnym planowaniu domowych budżetów.

Walczyć z kryzysem praktyczną kampanią
W tym celu została przygotowana strona www.rodzinareceptanakryzys.pl. Chcemy dostarczyć użytecznej wiedzy i inspiracji w zakresie zarządzania rodzinnymi finansami oraz wychowywania dzieci do odpowiedzialnego funkcjonowania w sferze ekonomicznej. Dzielimy się przygotowanymi materiałami: poradnikiem, animacjami, audycją radiową oraz materiałami merytorycznymi – wyjaśnił Marek Plotzke, koordynator projektu. – Każdy może się przyłączyć i zamieścić stronę na swoim serwisie.

Co trzeci Polak w ogóle nie planuje swojego budżetu
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej inaugurującej kampanię „Rodzina receptą na kryzys”, zostały zaprezentowane wyniki badań zrealizowanych przez Grupę IQS dotyczące świadomości ekonomicznej Polaków w dobie kryzysu. Analiza wyników wykazała, że aż 33% ankietowanych w ogóle nie planuje budżetu domowego. Biorąc pod uwagę kryzys ekonomiczny, który coraz bardziej jest zauważalny w naszym kraju, możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z sytuacją alarmującą.

Rodzina to rzeczywistość najbliższa każdemu z nas
Relacje z bliskimi dostarczają nam wielu silnych emocji w codziennym życiu. Dbamy o te kontakty, gdyż stanowią one dla nas wartość samą w sobie – obdarzając naszą rodzinę miłością, pragniemy dobra jej członków.

Rodzina ma bardzo praktyczne znaczenie
Stanowi ona pierwszą szkołę troski o wspólne dobro, uczy harmonijnego współżycia z innymi ludźmi, liczenia się z ich potrzebami i celami. Wszystkie te umiejętności, które w naturalny sposób nabywamy w rodzinie pomagają nam funkcjonować w życiu społecznym i gospodarczym.

W czasach kryzysu ludzie intensywnej dbają o relacje z najbliższymi
Mają świadomość, że w trudnych momentach wsparcie znajdą przede wszystkim w rodzinie. Dotykają nas rozmaite trudności: w relacjach z innymi, w naszym życiu zawodowym, z domknięciem domowego budżetu, dokuczają nam problemy zdrowotne. Wsparcie i pomoc, które otrzymujemy w rodzinie udzielane są bezinteresownie i z troską.

Rodzina nie jest nam dana sama z siebie
Wartości rodzinne wymagają codziennej nauki i pracy. Uważamy, że warto rozwijać dobre nawyki i umiejętności, i pragniemy wspomóc każdego, kto chce się rozwijać jako osoba i członek rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na tej stronie. Mamy nadzieję, że będą one pomocą i inspiracją dla wszystkich, którym dobro rodziny leży na sercu!

 

Źródło: PCh24.pl, RodzinaReceptaNaKryzys.pl.