Sławomir Olejniczak apeluje do katolików: brońmy nasze kościoły przed atakami, znieważaniem i dewastacjami

Sławomir Olejniczak apeluje do katolików: brońmy nasze kościoły przed atakami, znieważaniem i dewastacjami

obrońcy kościołów

Fala agresji wymierzonej w katolików oraz obrońców życia wylała się na polskich ulicach oraz w przestrzeni internetowej. Można powiedzieć, że po 22 października mleko się rozlało, ale reakcja na to, choć spóźniona i być może nie zawsze właściwie ukierunkowana, pokazała, że w Polsce wciąż wielu ludzi dba o podstawowe prawa i wolności. Katolicy już od 24 października organizują się w miastach do obrony kościołów, które stały się w pewnym momencie głównym celem ataków protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. W tej sprawie czytelny głos zabrał prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.

W liście rozesłanym drogą elektroniczną do sympatyków Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi prezes Olejniczak napisał o dziczy, która wyległa na ulice, domagając się prawa do zabijania niewinnych i najsłabszych. Protestujący szybko też zaczęli niszczyć i dewastować kościoły, ich otoczenie, a także pomniki wielkich Polaków i obrońców ojczyzny.

Sławomir Olejniczak w mocnych słowach wzywa do mobilizacji

Mylącym bądź usypiającym dla katolickiej opinii publicznej mógł być okres świąt 1 i 2 listopada, kiedy to – właściwie już od soboty przed świętem Wszystkich Świętych – protesty zaczęły wygasać, a na kolejne wiece bądź blokady dróg przychodziły wówczas niewielkie garstki sfrustrowanej młodzieży, głównie w wieku licealnym bądź studentów. Jednak już drugi tydzień listopada pokazuje, że lobby proaborcyjne nie będzie chciało łatwo odstąpić od realizacji swoich neokomunistycznych postulatów, ale także nie odpuści dalszych ataków na Kościół Katolicki.

W tym kontekście Sławomir Olejniczak pisze:

Niestety, niektórzy nadal nie wiedzą, że to po stronie obrońców stoi prawo i mogą oni skorzystać z wielu dostępnych narzędzi!

Czy wiedzą Państwo, kiedy można wykonać zatrzymanie obywatelskie lub kiedy użyć gazu pieprzowego?

Czy wiedzą Państwo, że sztab prawników od samego początku rewolty tworzy pozwy dla aborcjonistów, anarchistów i postkomunistów którzy dopuszczają się przestępstw i wykroczeń?

Powstają strony internetowe pomagające zorganizować się obrońcom kościołów i prawa do życia

Prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi zachęca przy tym do osobistego zaangażowania, zarówno w życie parafialne i ochronę najbliższego nam przybytku kościelnego, jak też i do włączenia się w samoorganizację ruchu katolickiego broniącego świątyń, choćby za pośrednictwem utworzonej do tego strony obronakosciola.pl. Na stronie można pobrać grafiki promujące odpowiedź na skrajne postulaty aborcjonistów, a także wysłać zgłoszenie do zespołu prawników, wraz z dokumentacją ataków, zniszczeń itp.

Podobną inicjatywę podjęły też środowiska narodowe. Na stronie straznarodowa.org powstał serwis grupujący obrońców kościołów oraz formujący grupy samoobrony katolików pod nazwą „Straż narodowa”.