Krucjata Młodych protestuje przeciwko klubowi go-go w Warszawie

Krucjata Młodych protestuje przeciwko klubowi go-go w Warszawie

Przy jednej z najważniejszych ulic Warszawy otworzono nocny klub erotyczny, który znajduje się naprzeciwko kaplicy Res Sacra Miser oraz w pobliżu kościoła Akademickiego Świętej Anny. Swoje oburzenie wyraził już proboszcz Archikatedry św. Jana Chrzciciela ks. prałat Bogdan Bartołd. Wspierają go młodzi katolicy z Krucjaty Młodych.

Nowo otwarty klub go-go budzi również sprzeciw wśród mieszkańców Warszawy. Jak dowiedział się portal PCh24.pl, Policja już kilkukrotnie podejmowała interwencję w związku z nagabywaniem przechodniów przez kobiety, które zachęcają do wzięcia udziału w tzw. „ladies night show”. W ostrych słowach na temat nowego warszawskiego klubu erotycznego wypowiedział się proboszcz parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, który powiedział: „Jeśli urzędnicy i osoby kompetentne powiedzą, że nic nie da się w tej sprawie zrobić – a coraz częściej tak słyszę – to jako duszpasterz powiem: w takich sytuacjach musimy się odwołać do instancji wyższych. (…) Będziemy protestować gdzie się tylko da.” – zapowiedział były duszpasterz warszawskiego środowiska akademickiego.

Swój sprzeciw wyrażają również katolickie organizacje, a wśród nich Krucjata Młodych, która zorganizowała już internetową akcję protestacyjną polegającą na wysyłaniu swoich protestów na adresy e-mailowe Burmistrza Dzielnicy Śródmieście oraz Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Poniżej treść protestu oraz stosowne adresy e – mailowe:

W warszawskiej kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście 55 powstał nowy klub go-go ze striptizem. Nie zgadzam się na lokalizację tego przybytku na historycznym Trakcie Królewskim.

Dlaczego?

Trakt Królewski jest najbardziej reprezentacyjną częścią stolicy. To wizytówka Warszawy z m.in. Pałacem Prezydenckim i Zamkiem Królewskim.

Kamienica znajduje się naprzeciwko figury Matki Bożej Pasawskiej podarowanej królowi Janowi III Sobieskiemu w podzięce za wiktorię wiedeńską w 1683 r.

Kamienica znajduje się naprzeciwko kaplicy Res Sacra Miser i nieopodal akademickiego kościoła św. Anny.

Jak wskazują kombatanci, kamienica, w której mieści się dziś klub go-go została zajęta w 1944 roku przez powstańców warszawskich bez jednego wystrzału. Na fasadzie budynku wisi pamiątkowa tablica.

Na ulotce promującej klub możemy przeczytać dwuznacznie brzmiące „zalety” lokalu, tj. „najpiękniejsze dziewczyny dostarczające rozrywkę na najwyższym poziomie” oraz „komfort, dyskrecja i anonimowość”. Można wnioskować, że jest to miejsce, któremu daleko do przyzwoitości.

Czy chcemy, by obiekty religijne, kulturalne i historycznie dla Polski ważne mieszały się z niemoralnymi przybytkami?

Nie zgadzam się na lokalizację klubu go-go na Trakcie Królewskim w Warszawie!

(podpis)

WYŚLIJ DO:

Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
sekretariat@srodmiescie.warszawa.pl

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
zabytki@um.warszawa.pl

DO WIADOMOŚCI:

Proboszcz Archikatedry św. Jana w Warszawie:
bartold@katedra.mkw.pl
Organizatorzy protestu utworzyli również odpowiednie wydarzenie na facebooku, do którego można dołączyć za pośrednictwem tego linku: https://www.facebook.com/events/1450606898494198/1450913988463489