Krucjata Młodych dziękuje za udział w proteście. Koncert Madonny oprotestowało 55 tysięcy ludzi

Krucjata Młodych dziękuje za udział w proteście. Koncert Madonny oprotestowało 55 tysięcy ludzi

Nie idę na koncert MadonnyGłośny protest katolickiej organizacji młodzieżowej Krucjata Młodych dobiegł końca na początku sierpnia. Koordynatorzy akcji zabrali niedawno głos w tej sprawie, publikując na stronie protestuj.pl komunikat, który stanowi z jednej strony próbę podsumowania ich dotychczasowej działalności, z drugiej strony zapowiada dalsze działania na rzecz zabiegania o moralność w społeczeństwie.

Poniżej treść zamieszczonego listu:

Dziękujemy Ci za zaangażowanie w nasz protest. Razem z Tobą zaprotestowało ponad 55 000 osób. To olbrzymi sukces akcji. Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób, zdołaliśmy pokazać, że nie da się nas tak łatwo zagłuszyć i otumanić. W naszym kraju wciąż istnieją ludzie, którym nie są obojętne symbole religijne i tradycja.

Gdy Krucjata Młodych trzy lata temu organizowała protest przeciwko koncertowi „Madonny”, wiele osób zignorowało nasze działania. Mimo to udało się nam zebrać ponad 24 000 podpisów. W październiku 2011 r. za pośrednictwem protestuj.pl stanęliśmy w obronie krzyża w Sejmie, wysyłając protesty do Janusza Palikota i Marszałka Sejmu – było nas wówczas ponad 60 000!

W tym roku ponownie sprzeciwiliśmy się bluźnierczemu koncertowi „Madonny”, stając w obronie wizerunku krzyża świętego i Matki Bożej. O naszej kampanii mówiły wszystkie polskie media, przekaz dotarł nawet za granicę. Koncert okazał się medialną i finansową klapą. Stadion w wielu miejscach świecił pustkami. Organizatorzy nie chcieli podać liczby sprzedanych biletów. Próbowali natomiast ratować własny wizerunek, racząc przybyłych na koncert, naprędce posklejanym, 2,5 minutowym kolarzem powstańczych zdjęć.

Bluźnierczy koncert na Stadionie Narodowym oburzył także polskie duchowieństwo. Abp Henryk Hoser nazwał go profanacją 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na to nie ma usprawiedliwienia i za to Boga przepraszamy – powiedział duchowny.

Wielki sukces tegorocznej akcji daje nam nadzieję, że wbrew obiegowej opinii, są w naszym kraju osoby zainteresowane obroną najważniejszych wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Możesz być dumny z tego, że należysz do tego grona.

(…)

Krucjata Młodych

 

Źródło: protestuj.pl