Rusza Akademia Liderów Opinii

Rusza Akademia Liderów Opinii

pch24.plAkademia Liderów Opinii to projekt społeczny Instytutu Globalizacji, mający na celu zwiększyć udział katolików w życiu publicznym. ALO to dwusemestralny kurs z najlepszymi wykładowcami w Polsce. Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu w Gliwicach.

Instytut Globalizacji jest prywatnym wolnorynkowym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi badania z zakresu ekonomii, energetyki, nowych technologii i globalizacji. W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.

Oferta Instytutu Globalizacji jest skierowana do każdego, ale organizatorzy stawiają na ludzi młodych – studentów i absolwentów. Atutem rocznego szkolenia mają być wykładowcy – wiodące postaci polskiego życia publicznego oraz możliwość dalszego kształcenia zagranicą.

– Takiej oferty na rynku jeszcze nie było. Najlepszy z naszych absolwentów będzie miał możliwość studiowania w elitarnej szkole Institute of World Politics w Waszyngtonie, co osobiście potwierdził nam prof. Marek Jan Chodakiewicz – ujawnia dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji. – Kolejna osoba wyjedzie do Londynu na staż w jednym z najbardziej prestiżowych instytutów spraw publicznych na świecie, Institute of Economics Affairs. Rozmawiamy z kolejnymi partnerami – dodaje.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w dwóch trybach – stacjonarnym – wykłady będą miały miejsce 2-3 razy w miesiącu w Gliwicach na Śląsku oraz zaocznym. Wszyscy studenci będą mieli dostęp do nowoczesnej platformy e-learningowej. Każdy semestr będzie kończył się egzaminami.

– Chcemy postawić przede wszystkim na kwestie etyczne. Lider opinii powinien mieć silny kręgosłup moralny, musi opierać się na konkretnym systemie wartości, wiedzieć kim jest, czego chce i dokąd zmierza – tłumaczy Tomasz Teluk.

Liderzy opinii to przecież osoby, które ze względu na swą wiedzę, doświadczenie czy pełnione funkcje, przyczyniają się do formowania informacji. W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez media to bardzo ważne, aby przekazywane wiadomości były prawdziwe, kompetentne i rzetelne. Lider powinien szybko wyrabiać sobie zdanie o bieżących wydarzeniach, aby móc tłumaczyć je opinii publicznej.

 

Szczegóły programu i dane kontaktowe dostępne są na portalu PCh24.pl