Sukces „Twojego światła w Fatimie”

Sukces „Twojego światła w Fatimie”

Twoje światło w FatimieZ początkiem roku premierę miał niezwykły projekt „Twoje światło w Fatimie”. To pierwsza w Polsce wirtualna przestrzeń modlitwy, połączona z rzeczywistym pielgrzymowaniem do miejsc świętych. Na stronie internetowej możemy zapalić światło, któremu towarzyszy intencja modlitewna. Następnie otrzymujemy prawdziwą świecę, która trafia później do Fatimy.

Pomodlimy się w Twojej intencji
Strona Modlitwa.Fatima.pl szybko odniosła sukces. O wyjątkowości przedsięwzięcia świadczy nie tylko ogromna liczba złożonych intencji, ale także jedna bardzo ważna rzecz – zapalenie wirtualnej świecy przekłada się na rzeczywistą modlitwę. Oprócz uczestników akcji, w intencje składane za pośrednictwem strony angażują się także siostry zakonne.

Coraz więcej świec
„Twoje światło w Fatimie” istnieje zaledwie od czterech miesięcy, a już ponad 30 000 osób zdołało odwiedzić stronę. Dotychczas zapalono za jej pośrednictwem 5245 świec, z czego 2874 świec siedmiodniowych, 1651 świec miesięcznych oraz 720 świec wieczystych. Wszystkie osoby, które zapaliły świece wieczyste, dołączyły do Apostolatu Fatimy – grupy wsparcia katolików zaangażowanych w propagowanie orędzia fatimskiego.

Projekt rozwija się coraz bardziej dynamicznie, o czym świadczą najnowsze statystyki: tylko w ostatnim miesiącu zapalono aż 2349 świec, z czego 1374 siedmiodniowych, 699 miesięcznych oraz 276 wieczystych. Liczby te rosną z każdym tygodniem.

Nie tylko w internecie
Instytut im. ks. Piotra Skargi, autorzy internetowego projektu, podkreślają rzeczywisty wymiar modlitewnej kampanii fatimskiej. Każda z osób, która zdecydowała zapalić świecę trzydziestodniową, bądź wieczystą otrzymuje możliwość wysłania prawdziwej świecy, która razem z innymi świecami zostanie zapalona w portugalskiej Fatimie.

Z tego niezwykłego przywileju skorzystały już tysiące osób, które były zaangażowane w działalność Instytutu, a szczególnie w kampanie Apostolatu Fatimy. Obecnie każda chętna osoba, poprzez zapalenie świecy trzydziestodniowej lub wieczystej, może liczyć na taki przywilej.

Najważniejsza modlitwa
Organizatorzy zwracają uwagę na istotę projektu, którą jest modlitwa oraz propagowanie orędzia fatimskiego. Warto wzbogacać swoją codzienną modlitwę poprzez zapalnie świecy w intencji własnej oraz innych osób. Dobrze, gdy święta kościelne i rocznice przypominają nam o prośbach, które możemy składać za pośrednictwem Pani Fatimskiej, łaskach, które przy Jej wstawiennictwu otrzymujemy oraz dziękczynieniu, które jesteśmy Jej winni.

 

Źródło: PoloniaChristiana.pl