Rozdano bezpłatnie pół miliona breloków

Rozdano bezpłatnie pół miliona breloków

brelok JezusAkcja społeczna „Nie wstydzę się Jezusa”, prowadzona od marca 2011 r. przez katolicką Krucjatę Młodych, działającą przy Instytucie im. ks. Piotra Skargi, osiągnęła kolejny rekord liczby breloków przekazanych jej uczestnikom. W sumie 500 000 symboli kampanii z jej głównym hasłem, odwołującym się do cytatu z Pisma Świętego trafiło do młodych ludzi w Polsce i za granicą.

Informację tę przekazał jeden z koordynatorów akcji, Grzegorz Pabijan. Ostatnie partie breloków przekazane zostały Polonii mieszkającej w Kanadzie, a także kilkutysięcznym grupom młodzieżowym w Opolu i Inowrocławiu. Oprócz tego, w dalszym ciągu istnieje możliwość zamówienia symbolu akcji poprzez stronę internetową Mt1033.pl i otrzymania go bezpłatnie przesyłką pocztową.

Darmowy brelok to element promujący kampanię, w której organizatorzy główny akcent chcą położyć na sprawy duchowe: – dzisiaj coraz częściej odwaga i brak kompromisu są tym, czego potrzebujemy najbardziej. Taka postawa zdecydowała o miażdżącym zwycięstwie obrońców krzyża w XIV LO we Wrocławiu. W grudniu 2009 r. trójka uczniów domagała się usunięcia krzyży z klas lekcyjnych. Rozprowadziliśmy wtedy wśród licealistów breloki z napisem: „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem” – mówi Grzegorz Pabijan. – Kiedy doszło do debaty, wypełniona po brzegi aula stanęła murem za broniącymi krzyża. Pomyśleliśmy, że to, czego nam trzeba, to właśnie brelok z tym samym, radykalnym cytatem z Ewangelii wg św. Mateusza. I zaczęło się, ale tym razem w całej Polsce – wraca do początków.

Do akcji włączyło się wiele znanych nazwisk ze świata telewizji, teatru, sportu. Na klipach prezentowanych na stronie Mt1033.pl możemy odnaleźć: Przemysława Babiarza, Krzysztofa Ziemca, Kabaret „Mumio”, Jacka Skoczylasa, Agnieszkę Radwańską, Jakuba Błaszczykowskiego i wielu innych ludzi, którzy zdecydowali się pomóc w propagowaniu hasła i symbolu kampanii.

Koordynatorzy zapowiadają, iż ich celem pozostaje rozdanie miliona breloków. – Jeśli Pan Bóg pozwoli, będziemy kontynuować akcję „Nie wstydzę się Jezusa”. Przyniosła ona już wspaniałe rezultaty. Jesteśmy przekonani, że dzięki niej polski katolicyzm poważnie zyskał na sile – podsumowuje Grzegorz Pabijan.

 

Źródło: Mt1033.pl