Nie wstydzą się Jezusa w Inowrocławiu

Nie wstydzą się Jezusa w Inowrocławiu

Wolontariusze Krucjaty Młodych, promujący akcję „Nie wstydzę się Jezusa”, rozdali symboliczne breloki z krzyżem i wersetem z Ewangelii 1100 młodym osobom – głównie gimnazjalistom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych – w Inowrocławiu. Ta liczna grupa młodzieży przybyła z różnych zakątków archidiecezji gnieźnieńskiej, by w sobotę 24 września wziąć udział w dorocznym Święcie Młodych, organizowanym z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

Święto Młodych rozpoczęło się w piątek, ale to sobota była dniem głównych wydarzeń. Po porannym spotkaniu w grupach, południowej adoracji Najświętszego Sakramentu i obiedzie, młodzież udała się do historycznego centrum miasta, aby uczestniczyć w głównym punkcie uroczystości tj. Mszy świętej w przepięknym kościele Zwiastowania NMP. Homilię wygłosił ksiądz Radosław Orchowicz – do niedawna diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Po Mszy św. uczestnicy Spotkania Młodych udali się wspólnie, w pielgrzymkowej atmosferze, w stronę głównego rynku. Tam miało miejsce wystąpienie wolontariusza Krucjaty Młodych, który przedstawił zgromadzonym genezę i motywy akcji ,,Nie wstydzę się Jezusa” oraz wspomniał o palącej potrzebie stanięcia do walki po stronie wiary i Kościoła, nieustannie atakowanych już od kilku wieków, a szczególnie agresywnie w czasach nam współczesnych. Reprezentant Krucjaty wskazał, że do tej walki należy używać broni, która nigdy nie zawodzi – różańca świętego i sakramentaliów, takich jak brelok akcji mt1033.

Warto wspomnieć, że akcja ,,Nie wstydzę się Jezusa” mogła się odbyć na inowrocławskim Święcie Młodych dzięki zaproszeniu księdza Marcina Kulczyńskiego – diecezjalnego duszpasterza młodzieży, któremu koordynatorzy akcji oraz wolontariusze serdecznie dziękują!

Źródło: Mt1033.pl