Lidia Jazgar wspiera akcję „Nie wstydzę się Jezusa”

Lidia Jazgar wspiera akcję „Nie wstydzę się Jezusa”

Nie wstydzę się Jezusa - akcja społecznaLidia Jagar – wokalistka zespołu „Galicja” wzięła udział w akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Zachęca ona do noszenia breloków i otwartego przyznawania się do swojej wiary w Jezusa.


Oprócz własnej wypowiedzi o roli religii w jej życiu i znaczeniu słów będących otwartym wyznaniem wiary, Lidia Jazgar nagrała również piosenkę, której można posłuchać w drugiej części filmu, zamieszczonego na stronie Mt1033.pl. Poniżej prezentujemy fragment jej świadectwa:

Nazywam się Lidia Jazgar. Jestem wokalistką zespołu „Galicja”, krakowianką z urodzenia, krakowianką z wyboru. Tutaj wspólnie z moimi kolegami, od wielu już lat, tworzymy piosenki, potem je gramy, śpiewamy, wydajemy płyty. Chciałam wam coś powiedzieć, coś bardzo ważnego, dla mnie, dla wszystkich… Nie wstydzę się Jezusa!

Nikt z nas nie może sam tak po prostu powiedzieć: Jezus jest moim Panem. Ja też kiedyś nie potrafiłam tak po porostu, głośno. Wierzę, że jest mi to dane teraz i dlatego wykorzystuję okazję, i mówię na szerszym forum. Tak, Jezus jest moim Panem! Dlatego z radością włączam się w tę akcję i zachęcam wszystkich, kto w to wierzy, może jeszcze wstydzi się przyznać, może nie jest przygotowany, aby sam przed sobą zdecydował, a potem powiedział o tym innym.

Musimy się wspierać, naprawdę jest nas dużo. Jeśli nie macie tego w sobie jeszcze, to się nie martwcie, bo każdy ma swój czas, to nie my wybieramy, to On wybiera miejsce i czas, On nas zaprasza, ale zachęcam do tego, żeby dać Jezusowi szansę.


Cała wypowiedź oraz klip z udziałem Lidii Jazgar jest dostępny na stronie akcji Nie wstydzę się Jezusa.

Kampania do tej pory dotarła z brelokami do 500 tysięcy osób. Facebookowy profil akcji zgromadził ponad 16 tysięcy fanów. Blisko 2 tysiące osób zgłosiły się do aktywnej pomocy w kolportowaniu symboli akcji i propagowaniu jej przesłania. Koordynatorzy akcji – Grzegorz Pabijan i Maciej Maleszyk – zapowiadają wydanie kolejnej, dużej partii breloków i kontynuację działań.