Warszawa: antyaborcyjny protest już w piątek

Warszawa: antyaborcyjny protest już w piątek

aborcjaPod Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w najbliższy piątek tj. 20 września o godzinie 8.30 odbędzie się antyaborcyjna pikieta. Zaprasza Fundacja Pro-prawo do życia.

Pikieta pod Centrum Dydaktycznym WUM przy ul. Księcia Trojdena 2a związana jest z odbywającą się tam w czasie trwania protestu konferencją, podczas której m. in. Mirosław Wielgoś kierujący kliniką, gdzie zabijane są dzieci podejrzane o chorobę lub wadę genetyczną, będzie zastanawiać się „jak optymalnie wykorzystać badanie ultrasonograficzne w celu skutecznego rozpoznawania chromosowych wad płodu w I trymestrze ciąży”. Zdaniem organizatorów pikiety rozwój nauki ma służyć życiu, a nie wcześniejszemu wykrywaniu „wad” w celu szybszego zabicia „wadliwych” ludzi.

We fragmencie zaproszenia na konferencję cytowanym przez organizatorów protestu czytamy, że „wraz z naszymi ekspertami, profesorami Mirosławem Wielgosiem (…), będziemy także rozważać jak później monitorować płód w przypadkach jego zagrożenia”. Zapraszająca na pikietę Fundacja podkreśla, iż największym zagrożeniem dla dzieci w łonach matek jest aborcja, a wyeliminowanie tego zagrożenia zmniejszyłoby umieralność tych dzieci o kilkaset osób rocznie.

 

Źródło: PCh24.pl