Poszukiwany Sławek Nowak! Czyżby odleciał?

Poszukiwany Sławek Nowak! Czyżby odleciał?

minister sławomir nowak poszukiwanyTak czy owak, mówi Sławek Nowak. Udzielił on wywiadu niemieckiej gazecie, w którym zapewnił, że… polskie drogi, koleje i lotniska są przygotowane na przyjazd kibiców na rozgrywki Euro 2012.

Już to jedno zdanie jest wyjątkowo komiczne, ale to nie koniec satyrycznych zdolności Nowaka: – Mogę zagwarantować, że Niemcy, którzy do nas przyjadą, nie będą mieć problemów – powiedział Nowak. Na tym jednak nie koniec: Radzi on – jak pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung” – by kibice, którzy chcą dotrzeć do polskich miast na Euro 2012, w miarę możliwości wybierali transport lotniczy.

A tymczasem internauci… rozpoczęli akcję szukania ministra Nowaka. Gdzież bowiem podział się szef resortu transportu, który obiecał przybyć na spotkanie ws. budowy wschodniej obwodnicy Krakowa? W tym celu ogłoszono pośród facebookowej braci (i nie tylko tam), iż rozpoczyna się oto kampania społeczna „Poszukiwany Minister Sławomir Nowak”. Zaprojektowano do tego plakat i rozesłano go po sieci. Czytamy na nim: „Pan minister od paru miesięcy nie odpowiada na zaproszenie do udziału sesji Rady Miasta Krakowa, na temat rozpoczęcia budowy wschodniej obwodnicy Krakowa (fragment trasy S7). Udostępnijcie informacje o rozpoczęciu kampanii na swoim profilu. Przekażcie znajomym wiadomość, że minister Nowak jest poszukiwany!”.

Poniżej prezentujemy ów plakat, przyłączając się niejako do apelu o szukania ministra, który najpierw „odleciał” gdzieś wypowiedziami na temat stanu polskich dróg i widocznie z tej dalekiej podróży nie wrócił. Inicjatorom gratulujemy pomysłu i życzymy pomyślnego finału poszukiwań!

 

Redakcja Akcje-spoleczne.pl.
W tekście wykorzystano fragment artykułu Filipa Stankiewicza z portalu prokapitalizm.pl.

 

poszukiwany Sławek Nowaka