Dobre przygotowanie do spowiedzi – niezwykle przydatna inicjatywa dla każdego katolika

Dobre przygotowanie do spowiedzi – niezwykle przydatna inicjatywa dla każdego katolika

spowiedź przygotowanie

Jak, po co i kiedy się spowiadać – to pytania, które często zadają sobie katolicy. Wielu z nich korzysta z sakramentu pojednania tylko 1-2 razy w roku, przy okazji Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Te drugie właśnie za nami, ale czy to oznacza, że nie warto częściej korzystać z tego sakramentu? O tym, jak ważna jest zmiana takich nawyków i regularna, częsta Spowiedź święta, przekonuje Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, oferując zestaw ciekawych przedmiotów, przydatnych przed każdą wizytą w konfesjonale.

spowiedź przygotowanie

 

Akcja pod tytułem „Trybunał Miłosierdzia” została uruchomiona za pośrednictwem strony spowiedz.org w lutym 2017 roku. Na stronie tej można było zamówić bezpłatnie pakiet złożony z kilku elementów. W zamian inicjatorzy kampanii apelowali o wsparcie kosztów produkcji i kolportażu pakietów dobrowolnymi datkami (do przesyłki pakietowej dołączany był przekaz z numerem konta).

 

Punktem wyjścia do dobrego wykorzystania tych podarunków  jest lektura broszury „Trybunał Miłosierdzia”. Napisana została piórem doświadczonego rekolekcjonisty i spowiednika ks. Marcina Kostki FSSP. Zawiera wiele wskazówek i pytańprzydatnych przy rachunku sumienia. Jest ponadprzeciętnie wykonana, na elegenckim kredowym papierze i z wyraźną, wygodną dla oczu czcionką tekstu.

 

Ogromna popularność broszury Trybunał Miłosierdzia

Oprócz broszury, otrzymamy także kieszonkowy tryptyk, zawierający modlitwy przed i po spowiedzi. Nadaje się on idealnie do schowania w portfelu, portmonetce lub torebce. Do pakietu dołączony jest także list. Jego autorem jest prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak. Z listu dowiemy się o założeniach akcji i planach dotarcia z jej promocją do kolejnych osób.

 

Akcja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi to przemyślane dzieło ewangelizacyjne, które zyskało ogromne zainteresowanie wśród internautów. Do końca 2021 r. skorzystało z niej 290 tysięcy osób! Pisały o niej także niektóre media, jak np. portal PCh24.pl, portal Katolik.pl, czy magazyn „Przymierze z Maryją”. Sama broszura była również kolportowana na niektórych spotkaniach publicznych organizowanych przez wspomniane skargowskie Stowarzyszenie, takich jak Kluby „Polonia Christiana”, czy też Kongres Konserwatywny.