Ważna broszura Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dowiedz się, czym jest nowy synod

Ważna broszura Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dowiedz się, czym jest nowy synod

synod o synodalności broszura

Niewielu wiernych w Polsce zwróciło uwagę, że na zapleczu codziennych spraw Kościoła prowadzony jest nie mający precedensu w dotychczasowej historii proces synodalny. Od października 2021 r. każda diecezja ma zapytać wiernych o ich zdanie na temat Kościoła. Tłumów chętnych do udziału w Synodzie nie ma, a tę swoistę pustkę chcą wykorzystać do realizacji własnych celów iście rewolucyjne grupy. Wszystkie te zagrożenia precyzyjnie naświetla najnowsza broszura „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?”. Gorąco zachęcamy do jej pobrania i uważnej lektury.

W sobotę 9 października 2021 roku w Rzymie rozpoczął się nowy Synod Biskupów. Jego hasło brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

Jak powiedział przy okazji otwarcia papież Franciszek, cytując o. Yvesa Congara OP, „nie potrzebujemy tworzyć nowego Kościoła, potrzebujemy stworzyć odmienny Kościół”. „Synodalność” polega na przeprowadzaniu przez papieża i biskupów szerokich „konsultacji”.

Synod o synodalności w polskich diecezjach i parafiach

Także w Polsce w większości diecezji prowadzone są przez biskupów i ich delegatów takowe konsultacje z wiernymi. Nie ma jednej reguły, poszczególne diecezje realizują to wedle własnych pomysłów. Mało kto wie jednak, czym tak naprawdę jest synodalność, skąd wzięła się idea obecnego procesu oraz dokąd on zmierza; niejasne są też zasady rządzące konsultacjami. Te i wiele innych wątpliwości rozwiera broszura wydana przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

„Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” to unikatowe w skali Polski i świata opracowanie na temat, jaki dotyka już niemal wszystkich katolików. W broszurze wydanej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi otrzymujemy historię idei synodalnej i cele, do których proces zmierza.

Jak otrzymać broszurę o Synodzie?

Jeśli chodzi o dostępność broszury Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, jest ona opublikowana zupełnie bezpłatnie. Aby ją pobrać, wystarczy wejść na jedną ze stron Stowarzyszenia (np. tutaj), a następnie kliknąć w ikonę z okładką broszury. Znajduje się ona w treści artykułu. Dodatkowo, Stowarzyszenie udostępniło możliwość zamawiania drukowanej wersji broszury. Można ją otrzymać również bezpłatnie poprzez wysłanie emaila z zamówieniem (imieniem i nazwiskiem, adresem dostawy, numerem telefonu) na adres synodalne@piotrskarga.pl.

Źródło: poloniachristiana.org