Tydzień Małżeństwa w Krakowie. Siedem dni wartościowych wydarzeń

Tydzień Małżeństwa w Krakowie. Siedem dni wartościowych wydarzeń

Czas na miłość - Tydzień Małżeństwa w Krakowie

Fundacja „Przestrzeń Dobra” kontynuuje zyskujący popularność, coroczny cykl pod nazwą „Tydzień Małżeństwa w Krakowie”. Organizatorzy nie przelękli się pandemii koronawirusa i związanych z nią organiczeń i obostrzeń. Zaplanowano pełne 7 dni spotkań, warsztatów a także gry terenowe na świeżym powietrzu. Czy inne miasta pójdą za przykładem Krakowa? A raczej, czy znajdą się w nich aktywiści skłonni zaproponować wartościową alternatywę dla galeryjno-instagramowego stylu życia?

Zapisy na „Tydzień Małżeństwa w Krakowie” startują 30 stycznia 2021 r. Email do organizatorów to kontakt@tydzienmalzenstwakrakow.pl. Można zamówić udział w jednym lub wielu wydarzeniach. Jak co roku, kluczowa dla wejścia bądź udziału będzie kolejność zgłoszeń. Wydarzenia startują 6 lutego warsztatami dla narzeczonych pt. „Kierunek małżeństwo”. Całość inicjatywy zakończy – tak jak w zeszłym roku – spotkanie w Bazylice Mariackiej na krakowskim Rynku Głównym w dniu Świętego Walentego, czyli 14 lutego.

Zacytujmy oficjalny email od organizatorów:

Jak wszyscy wiemy – sytuacja w tym roku jest dość nietypowa i nieprzewidywalna, ale mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre wydarzenia uda nam się zorganizować stacjonarnie, a pozostałe w formie online. Informacje będą na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy!

Pełny harmonogram wydarzeń wygląda następująco:

 • 6 LUTEGO – WARSZTATY DLA NARZECZONYCH „Kierunek Małżeństwo” (wydarzenie poprzedzające)
 • 7 LUTEGO – SPACER PO MIEŚCIE Z PRZEWODNIKIEM „Zakochani w Krakowie”
 • 7 LUTEGO – WARSZTATY TAŃCA DLA PAR „Let’s swing! oraz WIECZOREK TANECZNY „Karnawałowy Bal Maskowy”
 • 8 LUTEGO – TEMATYCZNA RANDKA MAŁŻEŃSKA „36 pytań do ponownego zakochania”
 • 9 LUTEGO – GRA TERENOWA DLA PAR „Na tropie Miłości”
 • 10 LUTEGO – SESJA TEMATYCZNA PYTAŃ i ODPOWIEDZI „Komunikacja w małżeństwie – czyli jak się dobrze kłócić?”
 • 11 LUTEGO – SPOTKANIE „Razem czy osobno? – poród jako wydarzenie wzmacniające więź małżeńską”
 • 12 LUTEGO – WARSZTATY Z PSYCHOLOGIEM „(Od)budować zaufanie”
 • 13 LUTEGO – KONFERENCJA ONLINE „Bliscy czy oddaleni?”
 • 14 LUTEGO – OPROWADZANIE W MUZEUM KRAKOWA „Historia pewnego wesela”
 • 14 LUTEGO – MSZA ŚWIĘTA Z ODNOWIENIEM PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH „I ślubuję Ci…”

Dlaczego warto pochylić się nad tą listą i poszukać czegoś dla siebie? Piszący te słowa brał już udział w warsztatach małżeńskich organizowanych w ramach tego cyklu. Zebrali się na nich ludzie z różnych sfer, z różnym światopoglądem i stażem małżeńskim. Ale tym, co wszystkich obecnych tam łączyło, była otwartość na zestaw zasad i wartości zbliżonych do etyki chrześcijańskiej, a więc do małżeństwa budowanego na prawdzie, zaufaniu, szczerej miłości i wspólnym mierzeniu się z problemami. Nikt nie dawał prostych recept na wyjście z kryzysowych sytuacji. Nie ze wszystkimi poradami i wnioskami się zgadzałem, ale też nie zauważyłem jakiejkolwiek wrogości, gdy o swoich przemyśleniach powiedziałem prowadzącym warsztaty.