Kraków: mieszkańcy walczą o bezpieczne przejście nad Drwinką

Kraków: mieszkańcy walczą o bezpieczne przejście nad Drwinką

Mieszkańcy jednej z krakowskich dzielnic chcą doprowadzić do przebudowy niebezpiecznego wiaduktu, który codziennie przemierzają setki osób. Do tej pory miejski ZiKiT odmawiał sfinansowania tej drobnej inwestycji. Teraz pojawiła się na to szansa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jednak do tego potrzebne są głosy mieszkańców Krakowa w zbliżającym się lokalnym głosowaniu.

most nad drwinką

Na terenie osiedla Na Kozłówce znajduje się zabytkowy most na rzece Drwince, wybudowany jeszcze w czasach zaborów jako węzeł komunikacyjny łączący z dawnymi austriackimi fortami Krakowa. Konstrukcja nie posiada chodnika ani pobocza, przy dużym ruchu przejście mostem jest niebezpieczne dla pieszych, zwłaszcza dzieci idących do szkoły.

Most na Drwince to jedyny ciąg komunikacji łączący osiedla Piaski Wielkie i Na Kozłówce. Konstrukcja nie posiada pobocza ani chodników. Często przechodzą nią dzieci i osoby starsze, intensywny ruch w godzinach szczytu odbywa się wahadłowo. Równocześnie, w pobliżu powstają nowe osiedla mieszkalne, ruch samochodowy będzie przybierał na intensywności.

W głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim w Dzielnicy XII warto poprzeć Projekt Numer 21 – „Budowę bezpiecznego przejścia dla pieszych w ciągu ulic Facimiech-Podlesie na moście na rzece Drwince”. To dobrze oddany głos – zachęca czytelnik PCh24.pl

Głos oddać można korzystając ze strony internetowej miasta Krakowa: https://www.krakow.pl/127762,artykul,glosowanie_przez_internet.html .