Polacy już trenują wojnę partyzancką! Najbliższe ćwiczenia w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polacy już trenują wojnę partyzancką! Najbliższe ćwiczenia w Ostrowcu Świętokrzyskim

Organizacje militarne skupione w porozumieniu dążącym do odbudowy Armii Krajowej zapowiedziały przeprowadzenie manewrów wojskowych w dniach 27-28 września. Weźmie w nich udział ponad 250 osób. Na miejsce ćwiczeń wybrano tereny położone w pobliżu Ostrowca Świętokrzyskiego.

ćwiczenia grup paramilitarnych

W ramach ćwiczeń przeprowadzona ma być m.in. symulacja operacji w ramach sytuacji analogicznej do kryzysu na Krymie z pierwszej połowy tego roku. Według scenariusza, wróg stworzył miejsca oporu a zadanie sił polskich będzie ich odseparowanie, zorganizowanie zasadzki i odbicie zakładników.

Jako miejsca działań wybrano budynki szkół oraz tereny poprzemysłowe na obrzeżach Ostrowca Świętokrzyskiego – drugiego po Kielcach największego miasta w województwie świętokrzyskim.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zapowiedziało objęcie ćwiczeń swoim patronatem. W przyszłym tygodniu gen. Stanisław Koziej, szef BBN, ma spotkać się z przedstawicielami organizacji paramilitarnych. Według ich przedstawicieli, w sprawy obronności i przeszkolenia wojskowego angażuje się w Polsce ok. 30 tysięcy osób.

 

Źródło: Rzeczpospolita.