Pomagam nieść krzyż Jezusowi – ruszyła kampania promująca nabożeństwo Drogi Krzyżowej

Pomagam nieść krzyż Jezusowi – ruszyła kampania promująca nabożeństwo Drogi Krzyżowej

droga krzyżowa nabożeństwoInstytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczął kampanię modlitewną, której celem jest propagowanie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i cnót szczególnie przewidzianych dla okresu Wielkiego Postu: modlitwy, postu i jałmużny. W tym celu wydana została broszura „Via Crucis. Rozważania Drogi Krzyżowej” autorstwa Plinia Correi de Oliveira.

Na stronie drogakrzyzowa.org za kwotę 9 zł (pokrywającą koszt produkcji i przesyłki) można nabyć zestaw składający się z książeczki z tekstem rozważań dla poszczególnych stacji oraz płytą CD z nagraniem audio. Dodatkowo słowa zawarte w broszurze wzbogacono ilustracjami Męki Pańskiej. Instytut poprzez promocję tego wydawnictwa i zbiórkę dobrowolnych datków chce wyjść poza grono internautów, którzy sami przyłączyli się do kampanii. Jednocześnie każdy zamawiający zachęcony jest do podjęcia postanowienia na Wielki Post – regularnego, codziennego odprawiania nabożeństwa. Na stronie zamieszczono licznik obrazujący liczbę osób, które zadeklarowały swój udział w akcji.

Kościół katolicki zalicza Drogę Krzyżową do najbardziej zalecanych nabożeństw. Od wielu wieków wierzący gromadzą się w każdy piątek Wielkiego Postu, aby rozważać wydarzenia, związane ze śmiercią Jezusa. Nabożeństwo składa się z dwunastu stacji. Każda poświęcona jest innemu wydarzeniu z ostatniej drogi Chrystusa na Golgotę.

Źródło: drogakrzyzowa.org