Facebook unieszczęśliwia!

Facebook unieszczęśliwia!

facebookZ serwisu społecznościowego Facebook korzysta ponad miliard użytkowników. Wielu z nich loguje się na jego stronach codziennie. Okazuje się, że niekoniecznie wychodzi im to na dobre. Zdaniem naukowców, korzystanie z Facebooka może zmniejszyć poziom odczuwanego zadowolenia z życia.

Pierwsze badania nad fenomenem Facebooka pokazywały raczej pozytywną korelację między aktywnością w serwisie a deklarowanym poczuciem szczęścia. W badaniu z 2009 r. przeprowadzonym przez zespół z Uniwersytetu w Teksasie wskazano na niewielkie, ale dalej pozytywne skutki korzystania ze strony społecznościowej.

Jednak w lecie 2013 r. psychologowie z Uniwersytetu w Michigan i Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium postanowili głębiej zbadać sprawę. Respondenci byli badani 5 razy dziennie przez 2 tygodnie o ich stan emocjonalny. Pytania dotyczyły ich samopoczucia, odczuwanej samotności a także korzystania z Facebooka. Jak stwierdzili badacze, „im częściej ludzie korzystali z Facebooka w ciągu ostatnich dwóch tygodni tym bardziej spadała ich satysfakcja z życia”.

 

Więcej na portalu PCh24.pl