Wychowaj księdza – adoptuj kleryka

Wychowaj księdza – adoptuj kleryka

pielgrzymki do Częstochowy 2011

Wyruszyliśmy. Z początkiem października klerycy Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie rozpoczęli kolejny, lub pierwszy rok formacyjny. Tym razem rozpoczynają go nie sami, ale razem ze swoimi duchowymi towarzyszami, którzy zgłosili się w ramach akcji „Wychowaj księdza – adoptuj kleryka”.

Dotychczas ponad 130 osób włączyło się w to dzieło. Każdy z adoptujących dostał mejla z imieniem i nazwiskiem jednego z naszych kleryków, i od tej pory, przez najbliższy rok, duchowo będą szli razem. Mamy nadzieję, że duchowa adopcja wpisze się mocno, choć w sposób ukryty, w życie seminarium.

Modlitwa za naszych kleryków rozpoczęła się w szczególny dzień – we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. To wymowne, bo nasza misja jest podobna: towarzyszyć duchowo innym.

Spotykamy się z entuzjazmem ludzi podejmujących duchową adopcję. Cieszą się, że mogą w ten sposób pomóc klerykom w drodze do kapłaństwa. Również klerycy są wdzięczni za modlitwę: „Myślę że to dobra sprawa. Modlitwa się bardzo przydaje w czasie seminarium i myślę, że to że doszedłem już na 6 rok zawdzięczam w dużej mierze modlitwie innych. Taka adopcja daje mocne poczucie, że nie jesteśmy sami w tej walce o kapłaństwo, i że ludziom zależy aby kapłani byli i byli świętymi” – powiedział nam diakon Łukasz. Swoje poparcie dla tej inicjatywy wyrazili również: Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło oraz Ksiądz prałat Marek Słomka – Rektor Seminarium. Czujemy dzięki temu, że modlitwa poszczególnych adoptujących jest ważna dla całej Archidiecezji Lubelskiej. Modlimy się przecież za naszych przyszłych księży.

Oczywiście, czekamy na kolejne zgłoszenia osób, które chciałyby otoczyć swoją modlitwą jednego z lubelskich kleryków. Pan Jezus mówi, że gdzie dwaj lub trzej modli się w Jego imię… Chcielibyśmy, aby nasi klerycy mieli więc przynajmniej po dwóch duchowych towarzyszy. Przypominamy, że duchowej adopcji kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie można dokonać wysyłając swoje zgłoszenie na adres: adoptuj.kleryka@gmail.com W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko. Osoba podejmująca się adopcji otrzyma wiadomość z imieniem i nazwiskiem konkretnego kleryka, za którego będzie się modlić. Adopcja obejmuje okres od początku roku formacyjnego w seminarium (październik) do końca września.

 

Źródło: Nadesłane od koordynatorów.

Akcja na Facebooku: https://www.facebook.com/msd.lublin.adoptuj.kleryka