Miejmy odwagę uczyć i wychowywać – konferencja w Warszawie

Miejmy odwagę uczyć i wychowywać – konferencja w Warszawie

miejmy odwagęRadio Warszawa wraz z Creodidasko zapraszają wszystkich rodziców na konferencję dotyczącą edukacji i wychowania dzieci w zmieniającej się rzeczywistości. Wbrew pozorom, spotkanie nie będzie utrwalać medialno-rządowego przekazu, wzmacnianego emitowanymi w telewizji propagandówkami, stawiającego na pierwszym miejscu problematyki wychowania przemoc wobec dzieci i zgubny wpływ duchowieństwa. Wręcz przeciwnie, jest to propozycja dla tych, którzy chcą kształcić i wychowywać dzieci odpowiedzialnie i autonomicznie, według własnych przekonań i z uwzględnieniem chrześcijańskich wartości.

Do udziału w konferencji zaproszono specjalistów i wykładowców z kraju i zagranicy, którym bliskie są problemy edukacyjno-wychowawcze nurtujące współczesne środowiska zarówno oświatowe, jak i społeczne, świeckie i kościelne. W przystępny i kompleksowy sposób istotę zjawiska, zwanego ideologią gender, ukaże dr Gabriele Kuby, znana w środowiskach katolickich niemiecka socjolog, która opisuje w swoich wywiadach przerażający stan przymusowej edukacji seksualnej w Europie Zachodniej. O wpływie tego procesu na nasze społeczeństwo opowie prof. Maria Ryś. Na temat etyki seksualnej wypowie się Abp Henryk Hoser SAC. Zagadnienia edukacji i wychowania dzieci w odniesieniu do wyzwań dynamicznie rozwijającego się świata zaprezentuje Joanna Białobrzeska. Ksiądz dr Mirosław Nowosielski wskaże współczesne zagrożenia duchowe. Redaktor Jacek Karnowski poprowadzi konferencję oraz omówi rolę edukacji medialnej w wychowaniu dzieci.

Konferencja odbędzie się 21 września w warszawskim Wyższym Seminarium Duchownym, przy ul. Mehoffera 2. W czasie 7 godzin wykładów i dyskusji nie zabraknie okazji do zadawania pytań prelegentom, jak również prezentowania własnych opinii na poruszane tematy. Wstęp na konferencję płatny: 40 zł za osobę lub 2 x 35 zł w przypadku małżeństw. Szczegółowe informacje zamieszczono na stronie miejmyodwage.pl.

 

Źródło: miejmyodwage.pl