Bauman rezygnuje z doktoratu honoris causa z powodu protestów RN

Bauman rezygnuje z doktoratu honoris causa z powodu protestów RN

NKWD-zista Zygmunt Bauman nie przyjmie doktoratu honoris causa, wrocławskiej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Sam zainteresowany stwierdził, że rezygnuje z tytułu ze względu na zapowiedziane protesty m.in Ruchu Narodowego.

Mimo zapowiedzi protestów przez m.in Artura Zawisze z Ruchu Narodowego, kibiców obu wrocławskich klubów oraz wrocławskiego NOP-u, sama uczelnia nie zrezygnowała z przyznania doktoratu. W rozmowie z GW jeden z pracowników rzekomo stwierdził „Szykowaliśmy się na to trochę jak na wojnę. Wiadomo było, że uroczystość będzie zakłócona, ale uznaliśmy, że odstąpienie byłoby kapitulacją przed środowiskiem skrajnej prawicy”

Zrezygnował natomiast sam Zygmunt Bauman, tłumacząc się  „troską o dobre imię uczelni”. Dodał, że nie chce, aby w Dolnośląskiej Szkole Wyższej doszło do scen podobnych do tych, jakie miały miejsce w czerwcu na Uniwersytecie Wrocławskim.

Rektor uczelni profesor Kwaśnica mówi: Kilka dni temu odebraliśmy pismo od profesora, w którym w sposób bardzo wyważony bardzo prosi o nieprzyznawanie mu tytułu. Z racji, że senat uczelni podjął decyzje o przyznaniu doktoratu na wtorek zostało zwołane jego posiedzenie w tej kwestii.

 

Źródło: narodowcy.net