CBA zajmie się koncertem „Madonny”

CBA zajmie się koncertem „Madonny”

Centralne Biuro Antykorupcyjne przejęło śledztwo ws. wydania publicznych pieniędzy na koncert Madonny na Stadionie Narodowym. CBA sprawdzi, czy organizując występ bluźniącej piosenkarki nie przekroczono uprawnień.

W planach CBA jest przesłuchanie m.in. urzędników Ministerstwa Sportu i Turystyki, w tym Joanny Muchy.

W ubiegłym miesiącu w tej samej sprawie postępowanie wszczęła prokuratura. – Dotyczy ono przekroczenia uprawnień od marca do sierpnia zeszłego roku przez przekazanie środków publicznych na rzecz spółki Narodowe Centrum Sportu, z których sfinansowano odbywający się 1 sierpnia zeszłego roku na Stadionie Narodowym koncert gwiazdy pop Madonny – mówił wówczas rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Dariusz Ślepokura.

Warto dodać, że za przestępstwo kwalifikowane jako „przekroczenie uprawnień” grozi kara trzech lat pozbawienia wolności.

W maju również Najwyższa Izba Kontroli poddała w wątpliwość finansowanie przez resort sportu imprez muzycznych z rezerwy celowej budżetu państwa. Zamiast na promocję siatkówki wśród dzieci i młodzieży zostały bowiem wydane na koncert skandalizującej wokalistki ukrywającej się pod pseudonimem Madonna.

Przeciwko organizowaniu koncertu znanej z bluźnierczych zachowań i obscenicznych występów piosenkarki, ukrywającej się pod pseudonimem Madonna, zaprotestowało 55 tys. osób. Występ okazał się finansową klapą, a wydanie na to wydarzenie pieniędzy publicznych niezgodnie z ich przeznaczeniem, co dodatkowo pokazuje nieudolność działań podejmowanych przez minister Muchę.

 

Źródło: PCh24.pl