Święty Krzysztof – w drodze zawsze z Tobą

Święty Krzysztof – w drodze zawsze z Tobą

święty krzysztofW tysiącach liczone są już zamówienia na poświęcony brelok z wizerunkiem świętego Krzysztofa – patrona kierowców, przewoźników, podróżników, pielgrzymów i żeglarzy. Akcja, którą w połowie lipca zainicjował Instytut Księdza Piotra Skargi spotkała się z dużym zainteresowaniem i wieloma pozytywnymi komentarzami. Tak jak brelok z hasłem „Nie wstydzę się Jezusa” pojawił się przy wielu plecakach, torbach, kluczach młodych ludzi, tak samo wizerunek świętego Krzysztofa wkrótce zagości w tysiącach samochodów.

Cel kampanii jest bardzo prosty – dotrzeć do jak największej liczby kierowców w Polsce z wezwaniem do modlitwy przed i po podróży oraz do trzeźwego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Pokazać, że dobrze przygotowana podróż samochodem lub innym środkiem transportu nie musi stać się źródłem stresu. Na stronie swietykrzysztof.pl czytamy: „Propagując postać św. Krzysztofa, chcemy zachęcić wszystkich kierowców do tego, aby także za kierownicą zachowywali się w zgodzie z Bożymi przykazaniami”. Niżej odnajdujemy „Dekalog kierowcy” – dzisięć zasad przydatnych szczególnie we współczesnym świecie, w którym częste przemieszczanie się jest domeną setek milionów ludzi.

W ramach akcji każdy może zamówić bezpłatny, poświęcony przez kapłana brelok z wizerunkiem świętego i napisem „jestem katolikiem – w razie wypadku wezwij księdza”. Otrzyma do niego dodatkowo naklejkę na samochód i ulotkę z modlitwami dla podróżujących. W zamian organizatorzy apelują o wsparcie akcji dobrowolnym datkiem, który posłuży m.in. rozpropagowaniu akcji wśród innych kierowców lub pielgrzymów. Zamówienia można składać przez stronę swietykrzysztof.pl.

 

Źródło: PiotrSkarga.pl