Ruch Higieny Moralnej: obozy koncentracyjne w Polsce były niemieckie!

Ruch Higieny Moralnej: obozy koncentracyjne w Polsce były niemieckie!

polskie obozy koncentracyjneRuch Higieny Moralnej, którego specjalnością są akcje plakatowe, rozpoczął kolejną kampanię. Tym razem na plakatach możemy odnaleźć apel do dziennikarzy The Washington Post, określonych mianem „niedouczonych tumanów”, o weryfikację ich wiedzy historycznej i materiałów, które publikują w dzienniku. Chodzi o kwestię niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej, które wielu zachodnich dziennikarzy wciąż określa mianem „polskich”.

W zeszłym tygodniu w dodatku do tego amerykańskiej gazety ukazał się artykuł poświęcony ratowaniu Żydów przez Bułgarów podczas II wojny światowej. Użyto w nim zwrotu „Polish concentration camps”. To nie pierwszy raz, kiedy celowo lub z braku wiedzy dokonuje się przekłamań historycznych, stawiających Polskę i Polaków w niekorzystnym świetle, bowiem sugerujących, iż obozy koncentracyjne na ziemiach polskich należały nie do Niemców spod znaku swastyki, lecz do Polaków.

Kolejny raz potrzebna więc była interwencja ambasadora RP w USA Ryszarda Schnepfa. Dzięki temu oraz za sprawą komentarzy wielu oburzonych czytelników, w internetowym wydaniu The Washington Post sformułowanie to zostało zmienione.

Przeciwko tego typu przekłamaniom postanowili zaprotestować działacze Ruchu Higieny Moralnej. Poniżej prezentujemy zdjęcie nowego plakatu ich autorstwa:

plakat ruch higieny moralnej

Ruch Higieny Moralnej protestował dotychczas m.in. przeciwko promocji homoseksualizmu, prezentując plakaty z hasłami „nie spedalaj nieletnich” oraz „jesteś homo lub nie – ok, ale nie faszystuj bez sensu”. Pewien radykalizm językowy i prowokacyjny charakter haseł, jakimi posługuje się grupa, powoduje, iż ich kampanie znajdują coraz większe zainteresowanie, zarówno wśród społeczeństwa, jak i wśród mediów.

 

Źródło: fronda.pl, kampaniespoleczne.pl