Kongres prorodzinnych organizacji – zgłoś swój udział

Kongres prorodzinnych organizacji – zgłoś swój udział

kongres polskiej rodzinyPolska na naszych oczach starzeje się. Na jedną Polkę przypada 1.3 dziecka. Czy to znaczy, że Polacy nie chcą mieć dzieci? Jak uchronić się przed tragicznymi skutkami katastrofy demograficznej? W kwietniu, podczas Kongresu Polskiej Rodziny, zostaną wypracowane kierunki działań zmieniające ten niekorzystny trend.

Do 10 kwietnia br. można zgłaszać swój udział w kongresie na stronie www.centrumzyciairodziny.org. Liczba miejsc jest ograniczona.

Demografowie alarmują, że Polsce grozi wyludnienie. Według prognoz za 40 lat liczba Polaków zmaleje z 38,8 mln do 32 mln. – Obecnie w wieku rozrodczym jest tzw. wyż demograficzny początku lat ’80 – tych, a mimo to w Polsce rodzi się za mało dzieci. Nie oznacza to, że Polacy nie chcą mieć potomstwa, bo przecież w Wielkiej Brytanii czy Irlandii Polki rodzą 2,5 razy więcej dzieci niż ich rodaczki nad Wisłą. To kwestia polityki prorodzinnej – tłumaczy Jacek Sapa z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Paradoksalnie doświadczenia brytyjskie i irlandzkie przynoszą prawdopodobnie również pozytywne sygnały. Wskazują, że niska dzietność to jednak przede wszystkim efekt naszej polityki, a nie tylko zmian kulturowych. Okazuje się, że wystarczy stworzyć dobre warunki, by również i w naszej ojczyźnie rodziło się więcej dzieci. Dlatego odpowiadając na obecną sytuację demograficzną i potrzeby rodzin, 20 kwietnia, w Warszawie odbędzie się Kongres Polskiej Rodziny. Celem Kongresu będzie nie tylko próba analizy obecnej sytuacji rodzin w naszym kraju, ale również przedstawienie takich propozycji prawnych, które faktycznie wpłyną na uzdrowienie polityki prorodzinnej w Polsce.

Jeszcze tylko do 10 kwietnia br. można zgłaszać swój udział w kongresie na stronie www.centrumzyciairodziny.org. – Do udziału w kongresie zapraszamy przedstawicieli samorządów, fundacji i stowarzyszeń, którym leży na sercu dobro rodziny, a w obecnej sytuacji demograficznej dobro własnego województwa, miasta, a dalej całej Polski – mówi Anna Borkowska – Kniołek, rzeczniczka Centrum Życia i Rodziny, i dodaje – Musimy pamiętać, że jedyną receptą na omawiany kryzys jest rodzina. Ona to jest podstawą gospodarki. Tylko konsekwentna polityka prorodzinna państwa może zapobiec pogłębiającemu się kryzysowi.

 

Źródło: PCh24.pl