Krakowska manifestacja w obronie rodziny

Krakowska manifestacja w obronie rodziny

Sprawa odebrania dzieci rodzinie Bajkowskich wywołała ostry sprzeciw sporej części opinii publicznej. Jego wyrazem ma być marsz w obronie praw rodziców do wychowywania dzieci i ochrony ich dobra. Publikujemy list organizatorów.

 

Szanowni Państwo!

Głęboko poruszeni sprawą m.in. rodziny naszych znajomych z Krakowa chcemy pokojowo wyrazić nasz sprzeciw wobec polityki antyrodzinnej, stosowania nieproporcjonalnych środków do rzekomej ochrony dobra dzieci i zamanifestować miłość do naszych pociech, które najlepsze miejsce do wychowania mają w RODZINIE.

Celem manifestacji jest wyrażenie sprzeciwu wobec zabierania dzieci z normalnych rodzin oraz rozbijaniu trwałości i jedności tych rodzin.

Obędzie się ona w najbliższą niedzielę, 17 marca w godzinach 10.30-11.30. Rozpocznie się na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego (to plac dworcowy przed Galerią Krakowską) i będzie przemieszczać się traktami spacerowymi w kierunku Rynku Głównego.

Gorąco zapraszamy wszystkich tych, którzy są takimi sprawami zbulwersowani i chcą pokazać, że nie godzą się na takie traktowanie przez organy państwowe.

Zapraszamy Rodziny z dziećmi, dziadków i młodzież – wszystkich, którzy nie zgadzają się na odbieranie dzieci pełnym, normalnym Rodzinom (np. z powodu biedy).

Manifestacja będzie miała charakter uniwersalny, bo spraw podobnych do tej jest coraz więcej. Przykład naszych znajomych pokazuje, że każda rodzina jest potencjalnie zagrożona tego typu działaniami w szczególności jeśli szuka specjalistycznej pomocy psychologicznej w rozwiązaniu problemów wychowawczych!

Manifestacja jest spontaniczna, nie ma zaplecza politycznego, jest inicjatywą oddolną. Zapraszamy do wzięcia ze sobą pikietówek bądź transparentów z pozytywnymi hasłami np. „Rodzina razem!”, „Jedność Rodziny dla Jedności Państwa”, „Rodzina razem – silna rodzina”, „Rodzina oparciem dla pokoleń”. Prosimy o unikanie haseł o charakterze politycznym (transparentów partii politycznych, chorągwi, flag oraz specyficznych okrzyków), wymierzonym w ugrupowania czy konkretne osoby.

Zapraszamy do przyłączenia się do Manifestacji!

Zgromadzenie zostało zgłoszone w Urzędzie Miasta Krakowa – będzie to legalne zgromadzenie.

Można zgłaszać również swój udział bądź poparcie dla tych działań za pomocą wydarzenia na facebooku na które możesz trafić tutaj.

Z poważaniem,

Organizatorzy manifestacji

 

Źródło: PCh24.pl