Spotkania patriotyczne w Płońsku

Spotkania patriotyczne w Płońsku

15 lutego Msza św. i projekcja programu edukacyjno-historycznego na temat Żołnierzy Wyklętych, a 22 lutego dyskusja na temat związków partnerskich – to program patriotycznych spotkań w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku.

Od Nowego Roku parafia w Płońsku organizuje spotkania poświęcone polskiej wierze – są to Msze św. za Ojczyznę sprawowane w każdy trzeci piątek miesiąca o godzinie 18.

15 lutego, właśnie o godzinie 18, w parafii św. Maksymiliana Kolbe zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę z patriotyczną homilią, a następnie w Sali Teatralnej odbędzie się projekcja programu edukacyjno historycznego na temat: LEGENDA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – KRONIKA ZDARZEŃ I WYPOWIEDZI ŚWIADKÓW.

Z kolei 22 lutego, w Auli Domu Parafialnego o godz. 19, odbędzie się debata POLSKA RODZINA CZY EUROPEJSKIE ZWIĄZKI PARTNERSKIE. Gościem spotkania będzie Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu fronda.pl.

Organizatorzy z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku zachęcają wszystkich do szczerej modlitwy za Ojczyznę oraz do wspólnego dialogu w duchu wzajemnego poszanowania dla prawdy i wolności w naszym kraju.

 

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku