Film „October Baby” w Krakowie w ramach akcji „KoLiber dla życia”

Film „October Baby” w Krakowie w ramach akcji „KoLiber dla życia”

aborcja - koliber dla życiaJuż 9 stycznia 2013 r. mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli po raz pierwszy obejrzeć głośny film autorstwa braci Erwin, opowiadający historię dziewczyny, która przeżyła aborcję i po latach szukała swojej biologicznej matki. Na główną projekcję Stowarzyszenie KoLiber zaprasza 11 stycznia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Scenariusz “October Baby” został zainspirowany autentyczną historią Gianny Jessen, która przeżyła własną aborcję. Produkcję ukończono w 2011 r. Po lokalnych pokazach film zadebiutował w amerykańskich kinach 23 marca 2012 r. Mimo, że rozpowszechniano go tylko w 390 kopiach, po pierwszym weekendzie znalazł się na 8. miejscu amerykańskiej listy najbardziej kasowych filmów. W Polsce żadna z sieci kinowych nie zdecydowała się na włączenie filmu do swojego repertuaru.

W ramach akcji społecznej „KoLiber dla życia” stowarzyszenie zorganizowało trasę z filmem po Polsce. W dniach 9-12 stycznia „October Baby” będzie pokazywany w Krakowie. Poniżej prezentujemy harmonogram pokazów. Na wszystkie projekcje wstęp jest bezpłatny.

9 stycznia, godz. 19:15 – Kościół Parafialny Ojców Redemptorystów, ul. Zamoyskiego 56 (Podgórze)
10 stycznia, godz. 20:00 – Parafia Najświętszego Salwatora, ul. Kościuszki 88 (Salwator)
11 stycznia, godz. 18:30 – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aula Jana Pawła II, ul. Św. Siostry Faustyny 3 (Łagiewniki)
12 stycznia, godz. 19:00 – Kościół Rektoralny Salezjanów, sala teatralna, ul. Tyniecka 39 (Dębniki)

Po pokazach w Krakowie film obejrzeć można będzie jeszcze w Tarnowie, Lublinie i Puławach. Więcej informacji na temat trasy filmu oraz innych działań podejmowanych w ramach akcji “KoLiber dla życia” można odnaleźć na stronie: dlazycia.koliber.org.

 

Źródło: krakow.koliber.org