2 miliony Polaków jest bez pracy. Więc powiemy to tak…

2 miliony Polaków jest bez pracy. Więc powiemy to tak…

bezrobocie PolskaLiczba bezrobotnych w naszym kraju przekroczyła 2 miliony. Oficjalnych bezrobotnych. Wszyscy wiedzą, że osób bez pracy jest faktycznie więcej. Tej wiadomości można było się spodziewać, bo przy obecnych rządach dynamika bezrobocia ma właściwie tylko jeden kierunek. Rząd Donalda Tuska i największe media z pewnością zadbają o to, by obywatele otrzymali zamiast tej liczby „poprawny” przekaz.

Typ nr 1: GW napisze, że Grecja ma dwukrotnie więcej bezrobotnych niż Polska. Bezrobocie w Helladzie przekroczyło 26 procent, podczas gdy u nas utrzymuje się poniżej 13 procent. Tak więc to Polska wyznacza standardy walki z kryzysem i wyróżnia się na tle innych krajów Unii Europejskiej.

Typ nr 2: Rzecznik rządu Paweł Graś napisze na Twitterze, że ABW zwołuje za godzinę konferencję prasową, na której opowie o kluczowej dla bezpieczeństwa i funkcjonowania państwa akcji służb specjalnych. Na konferencji dowiemy się o tym, że zatrzymano groźnego przestępcę Przędzysława J., który – śledzony przez funkcjonariuszy – od pół roku trzymał w domu duże ilości helu, mimo tego, że dawno już pozbył się baloników, co jest koronnym dowodem na to, że planował zamach.

Typ nr 3: Jareczek Kuźniar w porannym programie TVN 24 nie powie w tym temacie nic. Natomiast zaprosi do studia wybitnego socjologa Aleksandra Smolara, który powie o tym, że ostatnie dane o bezrobociu są wykorzystywane przez lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego, który marzy o tym, by Polacy byli w sytuacji zagrożenia, bo „katastrofa jest warunkiem odrodzenia” jego ugrupowania.

Jak widać, media „głównego nurtu” zaczyna zalewać rutyna, tak jak Polaków zalewa bezrobocie. Miejmy nadzieję, że ta nuda skłoni przynajmniej niektórych do odłożenia pilota na półkę i włączenia komputera. Internet stał się już chyba otatnią szansą do pozyskiwania normalnej wiedzy o Polsce i świecie.

Endrju