Sprzątamy ekonomiczne mity

Sprzątamy ekonomiczne mityJak uprzątnąć ekonomiczne mity, które rozpanoszyły się w kraju i zniewalają młode umysły? Jak obudzić prywatną przedsiębiorczość? Jak wytłumaczyć, że programy rządowe przynoszą więcej szkód, niż pożytku? Wystarczy dobra książka – napisana przystępnym, żywym językiem, by fascynowała. Tak prosta, by mógł ją zrozumieć laik.

Taką książkę wydaje wolnorynkowy Instytut Misesa. Cel jest prosty: planujemy wypromować i rozreklamować „Ekonomię w jednej lekcji” wśród uczniów, studentów, pedagogów, wykładowców i rozesłać nieodpłatnie 1000 egzemplarzy książki do bibliotek szkolnych, uniwersyteckich, kół naukowych, tak aby z książką mogło zapoznać się jak najwięcej młodych ludzi i nauczycieli.

Co można zrobić? Zostać mecenasem – wesprzeć akcję do 14 października 2012 r. Warto poszukać osób mogących wesprzeć dzieło wśród znajomych, firm i instytucji. Aby zostać mecenasem, wystarczy przekazać darowiznę i w tytule przelewu wpisać „Ekonomia w jednej lekcji”; podać nazwę i adres szkoły, biblioteki czy instytucji edukacyjnej, do której Instytut Misesa ma wysłać książki. Do wtorku 9 października w akcji wzięło już udział ponad 750 osób.

Książka będzie dostępna w normalnej sprzedaży w księgarniach po 20 października 2012 r.

Akcja na Facebooku: Sprzątamy ekonomiczne mity.

 

Źródło: własne.