Ziomal ministra Nowaka, Adam „Nergal” Darski promuje Demon Energy Drink

with Brak komentarzy

Adam „Nergal” Darski został twarzą nowego napoju energetycznego Demon, wprowadzanego na rynek przez Agros – Novę. Wizerunek muzyka znanego z satanistycznych zapędów i obrażania chrześcijan znalazł się na opakowaniu i w reklamach napoju. W sieci pojawiły się już zachęty do bojkotu produktu związanego z człowiekiem chełpiącym się pseudonimem „Holocausto”.

– Chcemy tą marką zaskakiwać i bawić się w komunikacji marketingowej – twierdzi Marek Sypek, prezes i dyrektor zarządzający firmy Agros-Nova. Według producenta nazwa „Demon” ma być kontrowersyjna, ale jednocześnie z „przymrużeniem oka”. Darski deklaruje, że część honorarium przekaże na konto DKMS Polska, fundacji prowadzącej działalność na rzecz osób chorych na białaczkę. Akcja marketingowa będzie połączona z popularyzacją idei dawstwa szpiku. Ma jej towarzyszyć slogan „Obudź w sobie dobrego Demona”.

Wkrótce wyemitowane mają zostać reklamy telewizyjne produktu z Darskim, według zapowiedzi producent planuje także kampanię bliboardową. Produkt kusić ma czteroma smakami i niską ceną. Sprawdziłem jak na chwilę obecną wygląda promocja tej specyficznej marki.

Logiem produktu został pentagram, Darski pojawia się w materiałach reklamowych w heavy-metalowej stylizacji. Z emblematów graficznych na stronie internetowej napoju dowiadujemy się m.in., że Demon Energy to „no limits – no laws”. Dzięki twarzy „Nergala” Darskiego vel „Holocausto” znanego z wątpliwej działalności artystycznej, wulgarnego antychrystianizmu i publicznych bluźnierstw, producent chce zdobyć silną pozycję na konkurencyjnych rynku napojów energetycznych. Jak starannie podkreśla dyrektor Agros-Nova Marek Sypek, przygotowując produkt, markę i kampanie reklamową firma chce osiągać cele biznesowe (rzecz jasna „bawiąc” i „zaskakując”) i społeczne, promując koncepcję dawstwa szpiku. Trudno jednak sobie wyobrazić jakiekolwiek moralne połączenie celów charytatywnych i prospołecznych z kampanią opartą o zdjęcia półnagich kobiet i hasła nawołujące do nieprzestrzegania prawa.

Agros-Nova jest właścicielem popularnych marek „Fortuna”, „Łowicz”, „Kotlin”, „Pysio”, „Garden” i „Tarczynek”. Firma będąca liderem branży spożywczej w Polsce i jednym z największych udziałowców rynku w swoich segmentach, postanowiła wykorzystać jawnie antykatolicki wizerunek „Nergala” przygotowując prześmiewczą kampanię promocyjną.

Internauci zachęcają do zdecydowanego sprzeciwu wobec promocji satanistycznej symboliki i wizerunku osoby znanej z antykatolickich, bluźnierczych ekscesów. Listy można wysyłać na adres mailowy opinie@agrosnova.pl oraz biuro@agrosnova.pl.

Poniżej przykładowa treść maila:

 

Szanowni Państwo!

Na swojej stronie napisaliście, że ważna dla Was jest efektywna komunikacja z klientem, a wspólny biznes chcecie rozwijać razem z nami – Waszymi klientami. Taka postawa Waszej firmy cieszy i zachęca do wyrażania własnych opinii.

W związku z Waszą zachętą do współpracy, zwracam się się do Państwa z prośbą o wycofanie z produkcji napoju energetycznego „demon”. Jego nazwa i symbolika zawarta w logo wskazuje na to, że nieprawdą jest sformułowanie, jakoby „nie miało to nic wspólnego z satanizmem”. Przeciwnie raczej, jest to propagowanie symboli satanistycznych w społeczeństwie.

Jako osoba wierząca dostrzegam zagrożenie w takim obrocie sprawy, ale przede wszystkim jako członek społeczeństwa nie mogę dopuścić do zobojętniania tysięcy młodych osób na przekaz czysto satanistyczny.

Proszę więc o rebranding napoju lub całkowite wycofanie go z produkcji. Jednocześnie pragnę Państwa poinformować, że w przypadku odpowiedzi negatywnej lub jej braku, poczuję się zobowiązana do bojkotu produktów wszystkich Waszych marek. Będę również usilnie do tego samego zachęcać moich znajomych.
Szczerze liczę, że Państwa słowa o efektywnej komunikacji i współpracy z klientem nie były tylko pustym frazesem.

Z poważaniem,