Zaprotestuj przeciwko ulicznemu ACTA!

Zaprotestuj przeciwko ulicznemu ACTA!

Protest ustawa o zgromadzeniachRząd Platformy Obywatelskiej pozostawia Polakom coraz mniej swobody, smycz skracana jest systematycznie o kolejne długości. Internauci podjęli inicjatywę mającą zmusić rząd do odstąpienia od planów ograniczenia swobód obywatelskich. Powstała strona internetowa, dzięki której i Ty możesz wysłać swój protest przeciwko ulicznemu ACTA!

Protest zorganizowała Krucjata Młodych – organizacja, która zachęciła niemal milion osób w całym kraju do wyznania, iż „Nie wstydzą się Jezusa”. Członkowie Krucjaty nie godzą się na zaproponowane przez prezydenta i przyjęte przez Sejm zmiany w ustawie o zgromadzeniach. Nowe prawo zawiera szereg przepisów utrudniających organizację wieców, manifestacji, czy też protestów. Zależność wydaje się oczywista – gdy tylko Polacy nieprzychylni rządowi zaczęli wychodzić na ulice, władza postanowiła im to utrudnić.

Wielu internautów uważa, że sytuację może uratować Trybunał Konstytucyjny. Wciąż istnieje też szansa zatrzymania ustawy na drodze legislacyjnej: pozostało jeszcze jej rozpatrzenie przez Senat, a następnie podpisanie i ogłoszenie ustawy przez prezydenta. Dopóki to nie nastąpi, antywolnościowe przepisy nie wejdą w życie.

ZATRZYMAJMY nowelizację ustawy o zgromadzeniach! Pokażmy, że nie zgadzamy się na zamknięcie sobie ust!

Wystarczy wejść na www.protest.org.pl i w prosty sposób wysłać przygotowany list protestacyjny do Prezydenta, Marszałka Senatu i Rzecznika Praw Obywatelskich!

Nowa ustawa o zgromadzeniach to nic innego, jak tylko uliczna wersja ACTA. Przypomnijmy sobie, jak kilka miesięcy temu wspólnie protestowaliśmy przeciwko ograniczaniu naszej wolności w sieci. Zaprotestujmy raz jeszcze. Rozsyłajmy link do strony z listem oraz dzielmy się wydarzeniem na Facebooku:

Stop ograniczaniu wolności zgromadzeń na Facebooku

 

Źródło: PCh24.pl