Narodowa Akcja Krwiodawstwa

Narodowa Akcja Krwiodawstwa

Bierność – najgorszy wróg Cywilizacji. Najlepszą ilustracją tego zjawiska jest leżący na kanapie z paczką chipsów i pilotem do telewizora człowiek, którego złudzenie wolności wprawia w samozadowolenie. Tymczasem okazuje się, iż bardzo niewiele potrzeba, by w swoim życiu być wolnym i aktywnym.

Człowiek bierny to regres, antyteza Wartości dla których nasi przodkowie poświęcali życie. Człowiek zdolny do poświęceń to rozwój, doskonalenie duchowe, gwarancja przetrwania tego co ważne. To co dajemy bezinteresownie, zawsze wraca do nas w postaci jeszcze większego dobra.

Z dniem 21 marca 2011 r. środowiska nacjonalistyczne rozpoczęły „Narodową Akcję Krwiodawstwa„, kampanię mającą na celu promocję idei honorowego krwiodawstwa nie tylko wśród polskich patriotów, ale jak najszerszego grona Polaków. Inicjatorzy i pomysłodawcy akcji nie są ludźmi zamkniętymi w wieżach z kości słoniowej, tudzież teoretykami sprzed ekranu monitora, ale wieloletnimi honorowymi dawcami krwi, dla których niesienie pomocy potrzebującym to nakaz sumienia i praktyczna realizacja idei w które wierzą.

Krew to dar życia, jej oddanie to czyn, który nazwać można dziełem. Nagrodą będzie to co bezcenne – uśmiech rodaka lub rodaczki, którym uratowaliśmy życie. Nie bądź bierny, przelej krew – dla innych – apelują inicjatorzy akcji.

Akcja społeczna skierowana jest do wszystkich zainteresowanych aktywnością obywatelską. Oprócz strony internetowej, działa też facebookowy fanpage kampanii. Inicjatorzy apelują na nim także do organizacji lub środowisk społeczno-politycznych o poparcie i dołączenie do grona oficjalnie Wspierających akcję. Pisemne poparcie można kierować na adres: kontakt@nacjonalista.pl.

Źródło: Krwiodawcy.org.

Profil akcji na Facebooku.