Mateusz Ligocki z brelokiem akcji „Nie wstydzę się Jezusa” na… 3250 m.n.p.m.

Mateusz Ligocki z brelokiem akcji „Nie wstydzę się Jezusa” na… 3250 m.n.p.m.

Ligocki nie wstydzi się JezusaKoordynatorzy akcji społecznej „Nie wstydzę się Jezusa” po raz kolejny zaskoczyli internautów. W sieci ukazał się właśnie klip z polskim olimpijczykiem oraz zwycięzcą Pucharu Świata w snowboardzie, Mateuszem Ligockim. Sportowiec podczas przygotowań do sezonu nagrał swoje wyznanie wiary na jednym z austriackich stoków, pokazując przy tym do kamery brelok z cytatem Mt 1033.

– Z tego miejsca chciałem wam powiedzieć o kilku ważnych rzeczach, o których warto pamiętać. Po pierwsze (…) „bez Boga ani do proga”! Druga rzecz to również zdanie, którym staram się kierować w życiu: gdy Bóg jest na swoim miejscu, to wówczas wszystko inne też jest na swoim miejscu. A trzecia rzecz to taka, którą myślę, że udowadniam: w życiu trzeba być do tańca i do różańca. – mówi snowboardzista.

Klip z Mateuszem Ligockim to już czternasta odsłona cyklu, który na stałe wpisał się do tematyki strony Mt1033.pl oraz wszystkich pozostałych działań, które podejmują młodzi aktywiści z Krucjaty Młodych. Pozyskują oni znane w mediach twarze do promowania breloka i idących za nim haseł. Polski olimpijczyk jest także czwartym sportowcem, który otwarcie zadeklarował wiarę w Jezusa i zachęcił do noszenia symbolu kampanii. Do tej pory w ramach akcji Mt1033.pl rozdano bezpłatnie 700 tysięcy breloków. Facebookowy fanpage „Nie wstydzę się Jezusa” polubiło ponad 25 tysięcy ludzi.

Film z Mateuszem Ligockim dostępny jest na stronie PiotrSkargaTV.