Szlachetna paczka 2011 oficjalnie otwarta

Szlachetna paczka 2011 oficjalnie otwarta

Znów można było poczuć niesamowity entuzjazm i ogromną wiarę w to, że realna pomoc jest możliwa i dokonuje się tu i teraz! W sobotę 19 listopada o 11:00 rozpoczęła się jedenasta już edycja SZLACHETNEJ PACZKI, czyli kolejna odsłona walki z biedą.

Do tej pory dla wielu najbardziej potrzebujących rodzin wynik „meczu ich życia” wynosił 0:3. Dziś wiele z nich dostanie szansę, by „odwrócić losy spotkania”. Dzięki wsparciu ze strony Darczyńców, czyli osób, które przygotują dla nich paczki, będą mogli poczuć, że nie są sami i zrozumieć, że mogą wygrać z biedą i wykluczeniem społecznym.

O 11:00 w 409 lokalizacjach w całej Polsce odezwały się gwizdki oznajmiające otwarcie bazy rodzin SZLACHETNEJ PACZKI 2011. W Krakowie z kilkudziesięciu ust dał się również słyszeć śpiew „Paczka do boju, Szlachetna Paczka do boju”, który pokazał motywację i sportowego ducha wolontariuszy i przechodniów zwabionych niecodzienną sytuacją. Wśród przebranych w kolory Paczki wolontariuszy pojawiły się również okrzyki „Gdzie jest darczyńca?”, które po krótkiej chwili zmieniły się w „Będzie darczyńca”, gdy napłynęły informacje o tym, że już pierwsze rodziny zostały wybrane. Na koniec ks. Jacek WIOSNA Stryczek uznał bazę rodzin za oficjalnie otwartą.

– Celem naszej pomocy jest, aby ludzie stali się bohaterami – mówił ks. Stryczek. – Ale też przełamanie takiego polskiego stereotypu, że o przegranej pamięta się ludziom do końca życia. Nie, ludzie mają prawo do porażek, ale mają też obowiązek potem się z nich podnosić. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki. Razem możemy wygrać ten mecz – podsumował prezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Oficjalne otwarcie bazy rodzin to dopiero początek. – Teraz przyszła pora na darczyńców, czas na otwarcie się na rzeczywistość trudniejszą, bo rzeczywistość potrzebujących rodzin. Czas na walkę z biedą, samotnością i stereotypami, a czasem ze swoim lenistwem i egoizmem. Teraz czas na zmianę. – powiedziała Ola Skwarczak, jedna z krakowskich wolontariuszek SZLACHETNEJ PACZKI.

W tym roku plany są ambitne – pomocą objąć większą liczbę rodzin niż w roku ubiegłym. W 2010 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 8201 ubogich rodzin, angażując ponad 120 tys. darczyńców. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln zł. Wtedy, podobnie jak w tym roku ambasadorem projektu był Jerzy Dudek. Paczkę robili piłkarze Realu Madryt, para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także papież Benedykt XVI.

szczegóły akcji na stronie www.szlachetnapaczka.pl

źródło: szlachetnapaczka.pl