Rekordowy kalendarz wraca

Kalendarz 366 dni z MaryjaElegancki gadżet, który w ostatnich latach stał się fenomenem popularności. Symbol obecności wartości chrześcijańskich w społeczeństwie. A przede wszystkim świetnie wykonana, barwna i bogata w treści publikacja. Przyszłoroczny kalendarz 366 dni z Maryją ukazał się właśnie z inicjatywy Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Pobito kolejny rekord nakładu – 800 tysięcy sztuk. Wydawca spodziewa się także kolejnego rekordu liczby zamówień.

Jak czytamy na portalu PiotrSkarga.pl, tworzenie kalendarza stało się w ostatnich latach tradycyjnym elementem działalności Instytutu. Od pierwszego wydania uświetniają go unikatowe ilustracje, wzbogacone wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. Podobnie jest w tym roku – widzimy więc Maryję m.in. na tle polskich Tatr, Placu Zamkowego w Warszawie, Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Jedenaste wydanie upamiętnia dwa wydarzenia, które przypadają na rok 2012: 95. rocznicę objawień fatimskich oraz 400. rocznicę śmierci wielkiego polskiego kaznodziei i patrona Instytutu – ks. Piotra Skargi. Podobnie jak Maryja przestrzegała ludzkość przed karą Bożą i zatraceniem w piekle, tak jezuicki kaznodzieja wzywał do opamiętania rodaków. Wybór głównego motywu tematycznego dla kalendarza jest też ukłonem w stronę decyzji Sejmu RP, który specjalną uchwałą ogłosił rok 2012 Rokiem ks. Piotra Skargi.

Tak jak przed rokiem, za kalendarz wystarczy zapłacić 8 zł. Na stronie Kalendarz.Fatima.pl umieszczono podgląd publikacji, dzięki czemu można zapoznać się z wyglądem kalendarza przed jego zamówieniem. Tam również znajduje się formularz, za pomocą którego można zgłosić się po publikację.

 

Źródło: PiotrSkarga.pl