Skandaliczne billboardy – będzie proces?

Skandaliczne billboardy – będzie proces?

skandaliczne billboardyNa reklamach w Warszawie i Krakowie zachęcano do korzystania z aborcji. W tej sprawie wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Doniesienie złożył senator RP Kazimierz Jaworski, za pośrednictwem Prokuratury Generalnej.

Przypomnijmy, że interwencja senatora Kazimierza Jaworskiego została sprowokowana umieszczeniem na ulicach Krakowa (wcześniej Warszawy) bilboardów propagujących korzystanie z serwisu aborcyjnego. To redakcja PiotrSkarga.pl poinformowała senatora o skandalicznej akcji promocyjnej.

Womenonweb to serwis aborcyjny, wirtualna przychodnia skupiająca aborcjonistki zachęcające inne kobiety do zabicia swojego nienarodzonego dziecka. Jak podają autorzy – serwis ten wspiera kobiety na całym świecie w uzyskiwaniu dostępu do bezpiecznej medycznej aborcji (przy użyciu Mifepristonu i Misoprostolu), aby zmniejszyć śmiertelność związaną z wykonywaniem niebezpiecznych zabiegów aborcyjnych.

Womenonweb to pierwszy w naszym kraju serwis tak otwarcie promujący zabijanie nienarodzonych dzieci. Czytelników strony uderzy fakt całkowitej rezygnacji z kwestii moralnych. Paramedyczny żargon, mający wywołać przekonanie o profesjonalizmie i bezpieczeństwie przeprowadzanych operacji, pozbawiony jest pierwiastka emocji. Zabicie człowieka rozpatrywane jest przez organizatorów akcji w kategoriach rutynowej czynności przypominającej zażycie tabletki na ból głowy.

W związku z jawnym naruszeniem polskiego prawa, poprzez otwarte propagowanie działań nielegalnych, nie dziwi fakt zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które właśnie otrzymała krakowska prokuratura.

Źródło: PiotrSkarga.pl