Już 50 000 osób wysłało protest do Palikota!

Już 50 000 osób wysłało protest do Palikota!

List protestacyjny do Janusza PalikotaW czwartkowy wieczór 3 listopada licznik protestów wysłanych za pośrednictwem strony Protestuj.pl do Janusza Palikota przekroczył 50 000. Wystarczyło zaledwie kilka dni, by do prowadzonej przez Krucjatę Młodych akcji w obronie krzyża w Sejmie dołączyły dziesiątki tysięcy osób, które nie godzą się na usuwanie symboli chrześcijańskich z miejsc publicznych.

Akcja ruszyła praktycznie bez nagłośnienia. Z początku informacja o zbiórce podpisów pod protestami, w których apelujemy o pozostawienie krzyża w sali Sejmu RP, dotarła jedynie do członków Krucjaty Młodych i ich znajomych. Ci przekazali informację dalej. Chętnych do symbolicznego poparcia inicjatywy, a więc podpisania i wysłania protestu na stronie Protestuj.pl nie brakowało.

Liczba protestów z każdym dniem wzrasta coraz szybciej. O pomyśle młodych katolików zaczęły pisać niektóre prawicowe portale, jednakże główne media wciąż nie dostrzegają niewygodnego dla wielu polityków tematu. – Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich, którzy pomogli nam w pierwszych dniach i rozsyłali informacje do swoich znajomych. Dlatego też będziemy kontynuować kampanię i wyjdziemy z nią poza internet – deklaruje Grzegorz Pabijan, jeden z koordynatorów.

 

Źródło: piotrskarga.pl oraz MT1033.pl