Obrońcy życia wzywają PepsiCo do zaprzestania badań z wykorzystaniem komórek abortowanych dzieci

Obrońcy życia wzywają PepsiCo do zaprzestania badań z wykorzystaniem komórek abortowanych dzieci

aborcjaFirma PepsiCo – znany producent napojów – została oskarżona o to, że w celu poprawienia smaku wykorzystuje do produkcji swoich napojów linie komórek pochodzących z aborcji. Jak poinformowała organizacja Children of God, akcjonariusze korporacji złożyli już wniosek do Komisji Papierów Wartościowych, by firma zaprzestała prowadzenia badań z użyciem komórek dzieci zabitych w wyniku aborcji.

W sierpniu 2010 r. PepsiCo zawarła 4-letnią umowę z firmą Senomyx, która miała opracować formułę, pozwalającą dłużej utrzymać moc substancji słodzących napojów PepsiCo. Korporacja przeznaczyła na badania 30 milionów dolarów.

Obrońcy życia wezwali firmy Senomyx i PepsiCo do rezygnacji z doświadczeń z użyciem linii komórek pochodzących z aportowanych dzieci. Na wnioski organizacji Children of God odpowiedzieli przedstawiciele PepsiCo, którzy tłumaczyli, że nowa technologia, której opracowaniem zajmuje się Senomyx, ma pozwolić obniżyć kaloryczność napoi i poprawić ich smak.

Amerykańscy obrońcy życia rozpoczęli bojkot. Dołączyły do nich organizacje z Australii, Hiszpanii, Niemiec, Irlandii, Szkocji, Polski i Wielkiej Brytanii.

Szefowa organizacji Children of God, Debi Vinnedge naciska na korporację, by zerwała kontrakt z Senomyx i poinformowała akcjonariuszy, na co idą ich pieniądze. Obrońcy życia chcą, aby Rada Dyrektorów PepsiCo przyjęła politykę, która opiera się na przestrzeganiu podstawowych standardów etycznych i nie współfinansowała skandalicznych badań, które – by poprawić jakość produktów – uciekają się do wykorzystywania komórek uśmierconych dzieci.

 

Źródło: PrawoDoNarodzin.pl