Krucjata Młodych ponownie protestuje – przeciwko zdejmowaniu krzyża w Sejmie

Krucjata Młodych ponownie protestuje – przeciwko zdejmowaniu krzyża w Sejmie

nie zgadzam się na usunięcie krzyżaKrucjata Młodych – grupa młodych katolików świeckich – zorganizowała kampanię w obronie sejmowego krzyża. Akcja młodych jest reakcją na żądania Ruchu Palikota, który domaga się usunięcia krzyża znad drzwi sali obrad. To kolejna kampania w obronie krzyża, w którą zaangażowała się Krucjata Młodych.


Na stronie internetowej http://www.protestuj.pl został umieszczony list do Janusza Palikota. Młodzi nie zgadzają się na usunięcie krzyża z Sejmu i wyrażają swoje oburzenie żądaniami kontrowersyjnego ugrupowania.
Stanowczo protestuję przeciwko Pańskiej inicjatywie usunięcia krzyża z Sejmu RP. Krzyż nie jest żadnym symbolem partyjnym ani politycznym, ale znakiem Jezusa Chrystusa. Właśnie poprzez krzyż Jezus dał szansę zbawienia duszy oraz uwolnienia z grzechu i szatańskiej niewoli wszystkim ludziom, w tym również Panu i członkom Pańskiego ugrupowania. Obecność krzyża w miejscach publicznych, między innymi w Sejmie, właśnie o tym nam przypomina. Jeżeli Pan nie chce z tej szansy skorzystać, to Pańska strata, ale nie ma Pan prawa odmawiać tej możliwości innym członkom naszego parlamentu – piszą autorzy protestu.
Inicjatorzy akcji zachęcają do odwiedzenia strony http://www.protestuj.pl i wzięcia udziału w kampanii. Aby dołączyć do protestujących wystarczy złożyć swój podpis pod treścią listu i wysłać go za pośrednictwem strony protestuj.pl.
Sygnatariusze mogą także skorzystać z poczty internetowej, bądź tradycyjnych środków komunikacji takich jak telefon, list. Inicjatorzy protestu zachęcają także do informowania o akcji wszystkich przyjaciół, który sprzeciwiają się antyklerykalnym postulatom nowego ugrupowania.

 

Źródło: PiotrSkarga.pl