Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi protestuje przeciwko zatrudnieniu przez TVP satanisty Adama Darskiego

Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi protestuje przeciwko zatrudnieniu przez TVP satanisty Adama Darskiego

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi protestuje przeciwko zaangażowaniu Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu, do programu zatytułowanego „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

 

Stowarzyszenie wyraża też wdzięczność ks. bp. Wiesławowi Meringowi za zdecydowaną i budującą reakcję na tę skandaliczną decyzję władz Telewizji Polskiej. W wydanej kilka dni temu odezwie Biskup Włocławski wezwał do odważnej obrony Bożych Praw i „ujawniania swojej niezgody na obecność „Nergala” w publicznej TVP poprzez protesty kierowane do Dyrekcji Programu Drugiego TVP”.

W piśmie do Jana Dworaka, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Stowarzyszenie im. ks. Skargi, wyraża wielkie oburzenie z powodu zatrudnienia Adama Darskiego do emitowanego przez telewizyjną „Dwójkę” programu pt. „The Voice of Poland”.

„Podobnie jak my, tak i wielu widzów zadaje sobie pytanie: jak pogodzić ten skandaliczny fakt z misyjnością Telewizji Publicznej, która zgodnie z zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 (Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego), ma odwoływać się do wartości chrześcijańskich” – pisze w liście protestacyjnym Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia.

„Czy Telewizja Publiczna utrzymywana z pieniędzy podatników ma być narzędziem w rękach ludzi takich jak Adam Darski, który publicznie sprofanował Pismo Święte a Kościół Katolicki nazwał „zbrodniczą sektą”?” – czytamy dalej w piśmie do przewodniczącego KRRiT.

Stowarzyszenie żąda wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz oczekuje przeprosin skierowanych do milionów chrześcijan w Polsce.

W liście do ordynariusza diecezji włocławskiej Zarząd i Członkowie SKCH im. księdza Piotra Skargi „jako wierni Kościoła Katolickiego” wyrażają swoją wdzięczność za tak zdecydowaną i budującą reakcję ks. bp. Meringa „na skandaliczną decyzję władz Telewizji Polskiej o zaangażowaniu do programu rozrywkowego Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu”.

„Głos Księdza Biskupa jest dla nas wiernych wielkim wsparciem zwłaszcza w kontekście nasilających się aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan tak na świecie jak i niestety w Polsce” – podkreślają, zapewniając, że Stowarzyszenie włącza się w protest przeciwko wspomnianej haniebnej inicjatywie TVP.

Poniżej publikujemy pełne teksty obydwu pism. Zamieszczamy także proponowaną treść listu protestacyjnego do Przewodniczącego KRRiT. Zachęcamy do włączenia się do akcji protestacyjnej poprzez podpisanie i wysłanie tego listu do Jana Dworaka.

***

Kraków, 06.09.2011

Sz. Pan Jan Dworak

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Szanowny Panie Przewodniczący,

Wyrażamy nasze wielkie oburzenie faktem zaangażowania Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu do programu pt. „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

Podobnie jak my, tak i wielu widzów zadaje sobie pytanie: jak pogodzić ten skandaliczny fakt z misyjnością Telewizji Publicznej, która zgodnie z zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 (Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego), ma odwoływać się do wartości chrześcijańskich.

Czy Telewizja Publiczna utrzymywana z pieniędzy podatników ma być narzędziem w rękach ludzi takich jak Adam Darski, który publicznie sprofanował Pismo Święte a Kościół Katolicki nazwał „zbrodniczą sektą”?

W związku z tym bulwersującym faktem żądamy wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz oczekujemy przeprosin skierowanych do milionów chrześcijan w Polsce.

Z poważaniem

Arkadiusz Stelmach

/Wiceprezes Stowarzyszenia/

***

Kraków, 05.09.2011

Jego Ekscelencja

Ksiądz Biskup Wiesław Mering

Ordynariusz diecezji włocławskiej

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Czcigodny Księże Biskupie,

Jako wierni Kościoła Katolickiego pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za tak zdecydowaną i budującą reakcję Waszej Ekscelencji na skandaliczną decyzję władz Telewizji Polskiej o zaangażowaniu do programu rozrywkowego Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu.

Głos Księdza Biskupa jest dla nas wiernych wielkim wsparciem zwłaszcza w kontekście nasilających się aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan tak na świecie jak i niestety w Polsce.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że nasze Stowarzyszenie również włącza się w protest przeciwko wspomnianej haniebnej inicjatywie TVP.

W Bogu oddani
Zarząd i Członkowie SKCH im. Księdza Piotra Skargi

***

Wyślij protest

Sz. Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

przewodniczacy@krrit.gov.pl

Do wiadomości

Telewizja Polska
(należy wypełnić formularz na stronie internetowej: http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt)

Rada Etyki Mediów
Ryszard Bańkowicz – Przewodniczący Rady Etyki Mediów

tel. 785 985 204, ryszard.bankowicz@radaetykimediow.pl

Sz. Pan Jan Dworak

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Skwer Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski 9

01-015 Warszawa,
tel.: (22) 597 30 01; (22) 597 30 53

fax: (22) 597 30 54

Szanowny Panie Przewodniczący,

Wyrażam wielkie oburzenie faktem zaangażowania Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu do programu pt. „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

Pozwalam sobie zadać Panu pytanie: jak pogodzić ten skandaliczny fakt z misyjnością Telewizji Publicznej, która zgodnie z zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 (Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego), ma odwoływać się do wartości chrześcijańskich?

Czy Telewizja Publiczna utrzymywana z pieniędzy podatników ma być narzędziem w rękach ludzi takich jak Adam Darski, który publicznie sprofanował Pismo Święte a Kościół Katolicki nazwał „zbrodniczą sektą”?

W związku z tym bulwersującym faktem żądam wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz oczekuję przeprosin skierowanych do milionów chrześcijan w Polsce.

Z poważaniem