Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi protestuje przeciwko zatrudnieniu przez TVP satanisty Adama Darskiego

with Brak komentarzy

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi protestuje przeciwko zaangażowaniu Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu, do programu zatytułowanego „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

 

Stowarzyszenie wyraża też wdzięczność ks. bp. Wiesławowi Meringowi za zdecydowaną i budującą reakcję na tę skandaliczną decyzję władz Telewizji Polskiej. W wydanej kilka dni temu odezwie Biskup Włocławski wezwał do odważnej obrony Bożych Praw i „ujawniania swojej niezgody na obecność „Nergala” w publicznej TVP poprzez protesty kierowane do Dyrekcji Programu Drugiego TVP”.

W piśmie do Jana Dworaka, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Stowarzyszenie im. ks. Skargi, wyraża wielkie oburzenie z powodu zatrudnienia Adama Darskiego do emitowanego przez telewizyjną „Dwójkę” programu pt. „The Voice of Poland”.

„Podobnie jak my, tak i wielu widzów zadaje sobie pytanie: jak pogodzić ten skandaliczny fakt z misyjnością Telewizji Publicznej, która zgodnie z zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 (Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego), ma odwoływać się do wartości chrześcijańskich” – pisze w liście protestacyjnym Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia.

„Czy Telewizja Publiczna utrzymywana z pieniędzy podatników ma być narzędziem w rękach ludzi takich jak Adam Darski, który publicznie sprofanował Pismo Święte a Kościół Katolicki nazwał „zbrodniczą sektą”?” – czytamy dalej w piśmie do przewodniczącego KRRiT.

Stowarzyszenie żąda wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz oczekuje przeprosin skierowanych do milionów chrześcijan w Polsce.

W liście do ordynariusza diecezji włocławskiej Zarząd i Członkowie SKCH im. księdza Piotra Skargi „jako wierni Kościoła Katolickiego” wyrażają swoją wdzięczność za tak zdecydowaną i budującą reakcję ks. bp. Meringa „na skandaliczną decyzję władz Telewizji Polskiej o zaangażowaniu do programu rozrywkowego Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu”.

„Głos Księdza Biskupa jest dla nas wiernych wielkim wsparciem zwłaszcza w kontekście nasilających się aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan tak na świecie jak i niestety w Polsce” – podkreślają, zapewniając, że Stowarzyszenie włącza się w protest przeciwko wspomnianej haniebnej inicjatywie TVP.

Poniżej publikujemy pełne teksty obydwu pism. Zamieszczamy także proponowaną treść listu protestacyjnego do Przewodniczącego KRRiT. Zachęcamy do włączenia się do akcji protestacyjnej poprzez podpisanie i wysłanie tego listu do Jana Dworaka.

***

Kraków, 06.09.2011

Sz. Pan Jan Dworak

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Szanowny Panie Przewodniczący,

Wyrażamy nasze wielkie oburzenie faktem zaangażowania Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu do programu pt. „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

Podobnie jak my, tak i wielu widzów zadaje sobie pytanie: jak pogodzić ten skandaliczny fakt z misyjnością Telewizji Publicznej, która zgodnie z zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 (Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego), ma odwoływać się do wartości chrześcijańskich.

Czy Telewizja Publiczna utrzymywana z pieniędzy podatników ma być narzędziem w rękach ludzi takich jak Adam Darski, który publicznie sprofanował Pismo Święte a Kościół Katolicki nazwał „zbrodniczą sektą”?

W związku z tym bulwersującym faktem żądamy wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz oczekujemy przeprosin skierowanych do milionów chrześcijan w Polsce.

Z poważaniem

Arkadiusz Stelmach

/Wiceprezes Stowarzyszenia/

***

Kraków, 05.09.2011

Jego Ekscelencja

Ksiądz Biskup Wiesław Mering

Ordynariusz diecezji włocławskiej

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Czcigodny Księże Biskupie,

Jako wierni Kościoła Katolickiego pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za tak zdecydowaną i budującą reakcję Waszej Ekscelencji na skandaliczną decyzję władz Telewizji Polskiej o zaangażowaniu do programu rozrywkowego Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu.

Głos Księdza Biskupa jest dla nas wiernych wielkim wsparciem zwłaszcza w kontekście nasilających się aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan tak na świecie jak i niestety w Polsce.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że nasze Stowarzyszenie również włącza się w protest przeciwko wspomnianej haniebnej inicjatywie TVP.

W Bogu oddani
Zarząd i Członkowie SKCH im. Księdza Piotra Skargi

***

Wyślij protest

Sz. Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

przewodniczacy@krrit.gov.pl

Do wiadomości

Telewizja Polska
(należy wypełnić formularz na stronie internetowej: http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt)

Rada Etyki Mediów
Ryszard Bańkowicz – Przewodniczący Rady Etyki Mediów

tel. 785 985 204, ryszard.bankowicz@radaetykimediow.pl

Sz. Pan Jan Dworak

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Skwer Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski 9

01-015 Warszawa,
tel.: (22) 597 30 01; (22) 597 30 53

fax: (22) 597 30 54

Szanowny Panie Przewodniczący,

Wyrażam wielkie oburzenie faktem zaangażowania Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu do programu pt. „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

Pozwalam sobie zadać Panu pytanie: jak pogodzić ten skandaliczny fakt z misyjnością Telewizji Publicznej, która zgodnie z zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 (Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego), ma odwoływać się do wartości chrześcijańskich?

Czy Telewizja Publiczna utrzymywana z pieniędzy podatników ma być narzędziem w rękach ludzi takich jak Adam Darski, który publicznie sprofanował Pismo Święte a Kościół Katolicki nazwał „zbrodniczą sektą”?

W związku z tym bulwersującym faktem żądam wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz oczekuję przeprosin skierowanych do milionów chrześcijan w Polsce.

Z poważaniem