Protest Krucjaty Młodych przeciwko promocji satanizmu w TVP

Protest Krucjaty Młodych przeciwko promocji satanizmu w TVP

Krucjata MłodychKrucjata Młodych – organizacja młodzieżowa katolików świeckich, znana z promowania wartości chrześcijańskich i konserwatywnych – przyłączyła się do apelu bpa wrocławskiego Wiesława Meringa, który odrzucił tłumaczenia rzecznika TVP dotyczące obecności w telewizji publicznej znanego z antykatolickich zachowań Adama „Nergala” Darskiego. Biskup zaapelował jednocześnie o mobilizację do stawiania oporu obecności „Nergala” w telewizji.

– Nie cofnę się przed publicznym wezwaniem do niepłacenia abonamentu, dopóki ta sprawa nie zostanie zgodnie z oczekiwaniami większości widzów i polskiego społeczeństwa załatwiona. Za pieniądze katolików nie można wspierać satanizmu i promować osób z nim związanych – napisał w oświadczeniu bp Mering. W jego ocenie, dotychczasowe wypowiedzi Darskiego w programach TVP oraz jego działania publiczne poza anteną, dają jasną perspektywę kolejnych antychrześcijańskich wypowiedzi muzyka, co będzie stało w oczywistej sprzeczności z założeniami programowymi stacji. – Czy to jest znak czuwania TVP nad realizacją misji, jaką ma pełnić publiczna telewizja? – pyta retorycznie hierarcha.

 

W odpowiedzi na apel biskupa, Krucjata Młodych opracowała treść protestu, który rozsyłany jest tysiącom młodych ludzi, związanych z tą organizacją:

Zareaguj na prośbę bp Meringa i zaprotestuj przeciwko zaangażowaniu Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu do programu pt. „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

Wyślij protest do:

Sz. Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
przewodniczacy@krrit.gov.pl

Prześlij do wiadomości:

Telewizja Polska

(należy wypełnić formularz na stronie internetowej: http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt)

Rada Etyki Mediów

Ryszard Bańkowicz – Przewodniczący Rady Etyki Mediów

tel. 785 985 204, ryszard.bankowicz@radaetykimediow.pl

Proponowana treść protestu:

Sz. Pan Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Skwer Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski 9
01-015 Warszawa,
tel.: (22) 597 30 01; (22) 597 30 53
fax: (22) 597 30 54

Szanowny Panie Przewodniczący,

Wyrażam wielkie oburzenie faktem zaangażowania Adama Darskiego, znanego z publicznej promocji satanizmu do programu pt. „The Voice of Poland”, który jest emitowany przez TVP2.

Pozwalam sobie zadać Panu pytanie: jak pogodzić ten skandaliczny fakt z misyjnością Telewizji Publicznej, która zgodnie z zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 (Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego), ma odwoływać się do wartości chrześcijańskich?

Czy Telewizja Publiczna utrzymywana z pieniędzy podatników ma być narzędziem w rękach ludzi takich jak Adam Darski, który publicznie sprofanował Pismo Święte a Kościół Katolicki nazwał „zbrodniczą sektą”?

W związku z tym bulwersującym faktem żądam wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz oczekuję przeprosin skierowanych do milionów chrześcijan w Polsce.

Z poważaniem

Źródło: Krucjata Młodych