Konferencja o leczeniu homoseksualizmu – kapitulacja władz uczelni!

Konferencja o leczeniu homoseksualizmu – kapitulacja władz uczelni!

Uniwersytet MedycznyPod naciskiem lobby homoseksualnego i lewicowych mediów, z „Gazeta Wyborczą” na czele, władze Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nie wyraziły zgody na organizację w obiektach tej uczelni konferencji na temat leczenia z homoseksualizmu. Konferencja „Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej” miała się odbyć 16 września w centrum kongresowo-dydaktycznym poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Głównym prelegentem miał być amerykański psychoterapeuta dr Joseph Nicolosi, twórca terapii reparatywnej, której poddają się osoby nie tolerujące swoich skłonności homoseksualnych.


„Władze Uniwersytetu Medycznego podjęły decyzję o niepodpisaniu umowy na wynajem auli w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu z Biurem Organizacji Konferencji i Zjazdów Fundacji UMP, ponieważ lokowanie konferencji pt. „Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej” w obiektach Uczelni utożsamiane jest z jej organizacją” – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez władze uczelni. W komunikacie uniwersytet oświadcza, że „nie jest organizatorem tej konferencji, a więc nie może odpowiadać za jej stronę merytoryczną i programową”.

Po kapitulacji władz uczelni medycznej przed środowiskiem medycznym i liberalnymi mediami, Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, która jest organizatorem konferencji zapowiedziała, że odbędzie się ona w innym terminie i miejscu. – Ze względu na pojawiające się w przestrzeni publicznej pogróżki odnoszące się do organizatora i prelegenta, chcąc zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom konferencji zdecydowaliśmy, że nie będziemy podawać do publicznej wiadomości miejsca odbywania się konferencji – powiedziała Bogna Białecka, prezes zarządu fundacji.

Zaprotestuj przeciwko skandalicznej decyzji Uniwersytetu Medycznego, który uniemożliwia na swoim terenie, dyskusję na temat terapii osób cierpiących z powodu swoich skłonności homoseksualnych. Wyślij maila do władz uczelni:

JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Jacek Wysocki

rektor@ump.edu.pl

Rzecznik Prasowy UMP prof. UM dr hab. n. med. Marek Ruchała

rzecznik@ump.edu.pl

Kuria Metropolitalna w Poznaniu

kuria@archpoznan.org.pl

 

Szanowni Państwo,

Z zaniepokojeniem i nieskrywanym oburzeniem przyjąłem do wiadomości, że Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu uległ naciskom lobby homoseksualnego odmawiając organizatorom konferencji „Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej” płatnego wynajęcia pomieszczeń do jej przeprowadzenia mimo wcześniejszych ustaleń.

Zaskakujące jest uzasadnienie decyzji Uniwersytetu, w którym można przeczytać, iż lokowanie konferencji w obiektach Uczelni utożsamiane jest z jej organizacją, co nie jest prawdą.

Swoją decyzją Uniwersytet Medyczny udowadnia, że ważniejsza jest opinia mediów oparta na kłamstwach, niż wypełnianie misji Uniwersytetu zawartej w statucie.

Jak piszą organizatorzy konferencji: „nie było naszą intencją wzbudzanie kontrowersji, lecz zapewnienie kompetentnej i rzeczowej pomocy osobom z homoseksualizmem egodystonicznym. W tej chwili waży się na ile naprawdę w Polsce realną wartością jest wolność słowa, lecz co ważniejsze – waży się los tysięcy osób cierpiących ze względu na niechciane skłonności homoseksualne. Tym osobom próbuje się za pomocą pozamerytorycznych argumentów odebrać szanse na uzyskanie kompetentnej pomocy”.

Postępowanie Uniwersytetu okazało się haniebne i wymagające naprawy.

Z wyrazami szacunku

(Imię i nazwisko)