Obywatelska inicjatywa przeciwko sprzedaży Lotosu

Obywatelska inicjatywa przeciwko sprzedaży Lotosu


polski_lotos_projekt_ustawyPonad 150 tysięcy ludzi podpisało się pod projektem ustawy, która ma zakazać sprzedaży Lotosu. Jutro PiS przekaże dokument marszałkowi Sejmu. Posłowie liczą, że zajmą się projektem jeszcze w tym roku.
 

W środę podczas konferencji prasowej w pobliżu siedziby Grupy Lotos w Gdańsku Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Krzysztof Steckiewicz podkreślił, że udało się zebrać ok. 150 tysięcy podpisów. Aby projekt ustawy wszedł pod obrady Sejmu, komitet od 9 maja do 5 sierpnia musiał zebrać podpisy co najmniej 100 tys. Polaków.

Steckiewicz przyznał, że „nie było łatwo; na początku niewiele osób się podpisywało”. Powiedział, że „dopiero po wystosowaniu „apelu rozpaczy” do mediów dwa tygodnie temu „coś się ruszyło”. Uważa, że „apel szczególnie został podchwycony przez Radio Maryja i Telewizję Trwam i to chyba głównie siłami odbiorców tych mediów listy z podpisami zaczęły płynąć lawinowo”. Powiedział, że „listy ciągle są przysyłane i nie wiadomo dokładnie, ile podpisów będzie złożonych Marszałkowi”.

„Przekroczony został znacznie limit 100 tys. i nie ma obawy, że podpisów może zabraknąć, np. po zakwestionowaniu części z nich” – dodał. Wyjaśnił, że od daty złożenia podpisów marszałek ma trzy miesiące na poddanie projektu pod głosowanie. „Liczymy, że jeszcze w tej kadencji marszałek podda ten projekt pod pierwsze czytanie” – powiedział.

Poinformował, że akcję wspierali m.in. Solidarność, biura poselskie PiS, kluby „Gazety Polskiej” oraz kibice Lechii Gdańsk i żużlowców GKS Wybrzeże, których Grupa Lotos jest sponsorem.

Z projektem ustawy można się zapoznać na stronie: PolskiLotos.pl

Źródło: Rp.pl oraz PolskiLotos.pl