Akcja społeczna „Zadzwoń do posła”

Akcja społeczna „Zadzwoń do posła”

prawo do narodzin - aborcja do delegalizacji
Do Sejmu RP trafił obywatelski projekt ustawy chroniącej życie wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych które obecnie skazuje się bezkarnie na śmierć tylko dlatego, że są ciężko chore. Zwolennicy przyjęcia ustawy zorganizowali akcję pod nazwą „Zadzwoń do posła”, dzięki której w prosty sposób można skontaktować się z dowolnym parlamentarzystą lub w bezpośredni sposób zaapelować do niego o poparcie projektu.

Na stronie internetowej akcji: www.prawodonarodzin.pl umieszczone zostały numery telefonów oraz dane biur wszystkich polskich posłanek i posłów. Organizatorzy zachęcają do dzwonienia oraz wysyłania listów przypominających posłom o ich obowiązku reprezentowania interesów wyborców, a tym samym nakłaniających do głosowania za przyjęciem nowej ustawy.

Pomysł organizatorów jest niezwykle prosty – wystarczy zadzwonić, napisać lub odwiedzić posła na Sejm RP z najbliższego nam okręgu i nakłonić go do opowiedzenia się za życiem – od poczęcia do naturalnej śmierci.

Akcja „Zadzwoń do posła” to kontynuacja społecznej kampanii prowadzonej przez grupę ludzi związanych z Fundacją PRO – Prawo do życia, której komitet opracował projekt zmian w obecnej Ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Dzięki tym zmianom, aborcja w Polsce może zostać w pełni zdelegalizowana.

W ciągu dwóch kolejnych niedziel członkowie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej zdołali zebrać blisko 600 000 podpisów popierających inicjatywę. Projekt trafił do Sejmu RP i jeszcze w czerwcu ma zapaść decyzja o jego dalszych losach.

źródło: PrawoDoNarodzin.pl